Niedziela, 14 kwietnia 2024 | Bereniki, Waleriana
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Sprawa wniesienia wkładów podzieliła radnych

Sprawa wniesienia wkładów podzieliła radnych

Opublikowano:

Na wniosek burmistrza Rada Miasta Trzebini podjęła na kwietniowej sesji uchwałę o wniesieniu wkładów i objęciu w zamian udziałów w Miejskim Zarządzie Nieruchomości w Trzebini. Blisko połowa radnych była jednak przeciwna tej inicjatywie.

– Miejski Zarząd Nieruchomości spółka z o.o. zwrócił się z wnioskiem o podniesienie kapitału zakładowego spółki o kwotę 300 tysięcy złotych w formie aportu pieniężnego. Środki finansowe zostaną przeznaczone na przygotowanie koncepcji modernizacji krytej pływalni i jej otoczenia wraz z przygotowaniem zakupu nieruchomości od Orlen Południe S.A., jak również na dostosowanie uzdatniania wody zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z 9 października 2015 roku w sprawie wymagań jakim powinna odpowiadać woda na pływalniach. Gmina obejmie w spółce 600 udziałów o wartości 500 złotych każdy – wyjaśniła w czasie procedowania uchwały Agnieszka Malczyk, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Urzędu Miasta w Trzebini.

Za podjęciem uchwały opowiedziało się jedenastu radnych. Przeciw było aż dziesięciu rajców. Tym samym uchwała przeszła tylko jednym głosem.

Przeciw podjęciu uchwały opowiedziała się między innymi radna Alicja Antoń z Bolęcina. Przed głosowaniem radna zadała kilkanaście pytań dotyczących planowanej przez Miejski Zarząd Nieruchomości inwestycji, ale nie otrzymała na nie odpowiedzi. Pytania radna chciała zadać prezesowi Miejskiego Zarządu Nieruchomości – Wiesławowi Pałubskiemu. Ten jednak był nieobecny na sesji. Do sprawy nie odniósł się także burmistrz ani żaden z jego zastępców.

Jedynie radny Maciej Kozub próbował tłumaczyć, że aż 250 tysięcy złotych z 300 tysięcy złotych jakie Gmina Trzebinia chce przeznaczyć na podniesienie kapitału zakładowego w Miejskim Zarządu Nieruchomości ma zostać przeznaczone na modernizację systemu uzdatniania wody na trzebińskiej krytej pływalni.

Swój pogląd na sprawę przedstawił na sesji Stefan Adamczyk – radny z Płok i zarazem przewodniczący Komisji Rozwoju Gospodarczego i Przedsiębiorczości Rady Miasta Trzebini.

– Wszędzie tam, gdzie przekazujemy środki na podwyższenie kapitału gminnej spółki, trzeba się temu bacznie przyglądać. Chciałem przypomnieć, że wysoka rada już bardzo sparzyła ręce poprzednią spółką, która jest w likwidacji. Nie patrzyliśmy na ręce prezesom i efekty tego są dzisiaj opłakane – stwierdził radny Stefan Adamczyk.

– Z tych pieniędzy trudno będzie się rozliczyć, bo one będą wkładem własnym i my ich już nie zobaczymy. Dlatego słusznym jest, że pojawiają uwagi, pytania i prośby o wyjaśnienia. One są po to, by nie doszło takiej sytuacji jak w Usługach Komunalnych – dodał Stefan Adamczyk.

Robert Siwek

Na zdjęciu siedziba gminnej spółki – Miejskiego Zarządu Nieruchomości w Trzebini-Gaju.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij