Sobota, 13 lipca 2024 | Irwina, Margarety
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Trzebinia daleko od najlepszych gmin

Trzebinia daleko od najlepszych gmin

Opublikowano:

Trzebinia zajęła odległe 36 miejsce w tegorocznym rankingu najlepszych małopolskich miast i gmin, który od siedmiu lat jest organizowany przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej. To aż o dziewięć pozycji niżej, niż miało to miejsce w roku ubiegłym.


Ranking Gmin Małopolski 2017 opierał się na szczegółowej analizie jedenastu wskaźników, które objęły między innymi: wydat­ki inwest­y­cyjne gmin, dochody własne w przeliczeniu na jednego mieszkańca, wskaźnik zadłuże­nia budżetów gmin, wysoskość środków finansowych pozyskanych z Unii Europe­jskiej i innych źródeł, licz­bę zare­je­strowanych pod­miotów gospo­dar­czych, odsetek dzieci obję­tych wychowaniem przed­szkol­nym, saldo migracji ludności, udzi­ał środ­ków przekazanych orga­ni­za­cjom pozarzą­dowym i innym pod­miotom prowadzą­cym dzi­ałal­ność pożytku pub­licznego, wydat­ki na kul­turę i ochronę dziedz­ict­wa nar­o­dowego czy też wydatki na administrację (w tym przypadku im wyższe, tym niższa ocena).

Ocenie na podstawie danych z Urzędu Statystycznego w Krakowie poddano wszystkie małopolskie gminy za wyjątkiem gmin na prawach powiatu tj. Krakowa, Tarnowa i Nowego Sącza.

Laureatem Rankingu Gmin Małopolski 2017 została podkrakowska Wielka Wieś. Drugie miejsce zajęły Niepołomice, a na miejscu trzecim uplasowało się Zakopane.

Spośród gmin położonych najbliżej Trzebini najwyżej oceniono Zabierzów (9 miejsce) miasto Oświęcim (14 miejsce) oraz Zator (16 miejsce).

(RS)

Na zdjęciu Rynek w Trzebini. Fot.: Robert Siwek © 2016.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij