Niedziela, 19 majaa 2024 | Iwa, Piotra
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Trzebinia pomoże szpitalowi

Trzebinia pomoże szpitalowi

Opublikowano:

Rada Miasta Trzebini zdecydowała o udzieleniu za pośrednictwem Powiatu Chrzanowskiego pomocy finansowej w kwocie 30 tysięcy złotych na rzecz Szpitala Powiatowego w Chrzanowie.

Uchwałę w tej sprawie radni podjęli na sesji w dniu 31 października 2019 roku.

– Starostwo Powiatowe w Chrzanowie zwróciło się z pismem do Gminy Trzebinia o udzielenie pomocy finansowej Szpitalowi Powiatowemu w Chrzanowie w wysokości 30 tysięcy złotych na zakup narzędzi urologicznych stosowanych przy zabiegach operacyjnych. Z uwagi na to, że szpital świadczy usługi medyczne także mieszkańcom Gminy Trzebinia, proponuje się udzielić pomocy finansowej w formie dotacji celowej ze środków budżetowych gminy – wyjaśniła radnym przed głosowaniem uchwały Klaudia Małysiak Ligęza, naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta w Trzebini.

Należy podkreślić, że pomoc finansową na zakup narzędzi urologicznych dla chrzanowskiego szpitala zadeklarowały również pozostałe gminy wchodzące w skład Powiatu Chrzanowskiego oraz Gmina Krzeszowice i Gmina Zabierzów.

– Bardzo się cieszę, że wszyscy radni opowiedzieli się za podjęciem tej uchwały – podkreśliła Halina Henc, radna z Czyżówki.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij