Poniedziałek, 24 czerwca 2024 | Jana, Danuty
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Tylko Adamczak głosował przeciwko podwyżce

Tylko Adamczak głosował przeciwko podwyżce

Opublikowano:

Tylko radny Tadeusz Adamczak spośród trzech przedstawicieli Gminy Trzebinia w zgromadzeniu Związku Międzygminnego „Gospodarka Komunalna” w Chrzanowie głosował przeciwko podwyżce opłat za wywóz śmieci.

Decyzję o podwyżce opłat za wywóz odpadów zgromadzenie związku podjęło podczas posiedzenia w dniu 5 grudnia 2016 roku.

W efekcie od stycznia 2017 roku za wywóz odpadów segregowanych zapłacimy 12,50 zł na miesiąc od osoby (dotychczas 10 zł), a za wywóz odpadów niesegregowanych 22,50 zł na miesiąc od osoby (dotychczas 18 zł).

W tym miejscu należy przypomnieć, że poprzednia podwyżka za wywóz śmieci weszła w życie zaledwie kilka miesięcy temu, bo z dniem 1 kwietnia 2016 roku.

Ostatnia decyzja o podwyżce opłat za wywóz śmieci nie została podjęta jednomyślnie. Spośród ośmiu przedstawicieli gmin uczestniczących w posiedzeniu zgromadzenia ZMGK pięciu opowiedziało się za wzrostem opłat (trzech z Chrzanowa i dwóch z Trzebini), a trzech zagłosowało przeciwko podwyżce (dwóch z Libiąża i jeden z Trzebini).

Spośród przedstawicieli Gminy Trzebinia za wzrostem opłat opowiedzieli się: Alicja Antoń – przewodnicząca zgromadzenia oraz Jacek Woch – zastępca przewodniczącej zgromadzenia. Przeciwko podwyżce był tylko Tadeusz Adamczak – członek zgromadzenia.

Przypomnijmy, że podczas sesji w dniu 25 listopada 2016 roku Rada Miasta Trzebini przyjęła stanowisko zobowiązujące przedstawicieli Gminy Trzebinia w zgromadzeniu Związku Międzygminnego „Gospodarka Komunalna” w Chrzanowie do głosowania przeciwko podwyżce opłat za wywóz śmieci. Za takim rozwiązaniem opowiedziało się wówczas 14 radnych spośród 19 obecnych na sesji.

Robert SIWEK

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij