Niedziela, 21 lipca 2024 | Daniela, Dalidy
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Ulica Dworcowa zmieni swoje oblicze

Ulica Dworcowa zmieni swoje oblicze

Opublikowano:

Do końca października 2017 roku mają zostać zrealizowane prace związane z rozbudową ulicy Dworcowej w Trzebini na odcinku od dworca kolejowego do skrzyżowania z ulicą Słowackiego.

O potrzebie przeprowadzenia gruntownego remontu ulicy Dworcowej mówiło się już od dawna, dlatego dobrze się stało, że Gmina Trzebinia wreszcie zabrała się za realizację tego zadania. Tym bardziej, że nawierzchnia ulicy na niektórych odcinakach przypomina ser szwajcarski, a dodatkową bolączką jest brak chodników dla pieszych przy znacznej części tej coraz bardziej ruchliwej arterii drogowej.

W ramach przeprowadzonego przetargu Gmina Trzebinia wyłoniła ostatnio wykonawcę tego zadania. Realizacją prac za kwotę 3.489.027 złotych zajmie się konsorcjum, w którego skład wchodzi Przedsiębiorstwo Robót Instalacyjno-Inżynieryjnych SKAWEX z Jaworzna oraz Zakład Budownictwa i Inżynierii Wodnej WOD-KAN-BUD z Grojca.

Oprócz wspomnianego konsorcjum o realizację inwestycji ubiegało się siedem innych firm z Trzebini, Chrzanowa, Babic, Kobierzyc, Krakowa i Wrocławia. Oferta konsorcjum firm z Jaworzna i Grojca była jednak najtańsza i to właśnie ona została wybrana.

Zakres robót przy rozbudowie ulicy Dworcowej obejmie między innymi: przebudowę nawierzchni jezdni na długości ponad 961 metrów, budowę chodników, przebudowę zatoki autobusowej, budowę kanalizacji deszczowej, budowę i przebudowę sieci wodociągowej, budowę oświetlenia, rozbudowę sieci kablowych oraz przebudowę sieci teletechnicznych.

– Cieszę się, że blisko kilometrowy odcinek ulicy Dworcowej w Trzebini zostanie gruntownie przebudowany. W ramach tego zadania powstaną chodniki, dzięki czemu piesi udający się do zakładów pracy w pobliskiej strefie aktywności gospodarczej nie będą musieli poruszać się po coraz bardziej ruchliwej drodze. Ponadto na odcinku od dawnej Grevity do dworca kolejowego zostanie zbudowane oświetlenie uliczne, co również powinno mieć istotny wpływ na poprawę bezpieczeństwa w tym rejonie – podkreśla Wojciech Hajduk, przewodniczący Rady Osiedla Piaski i zarazem trzebiński radny.

(RS)

Na zdjęciu fragment ulicy Dworcowej w Trzebini.

 

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij