Sobota, 15 czerwca 2024 | Jolanty, Wita
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > W Krzu książki nasiąkały stęchlizną i grzybem

W Krzu książki nasiąkały stęchlizną i grzybem

Opublikowano:

Na wniosek burmistrza Rada Miasta Trzebini podjęła uchwałę w sprawie zmian w statucie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Trzebini, których skutkiem będzie likwidacja punktu bibliotecznego przy ulicy Grunwaldzkiej 53 na terenie Osiedla Krze.

– Lokal wynajmowany na potrzeby działalności bibliotecznej znajduje się w katastrofalnym stanie. Panują w nim warunki niezgodne z przepisami o bezpieczeństwie i higienie pracy, w tym wilgoć i grzyb, a także brak ogrzewania i sanitariatów. Dlatego też, proponuje się likwidację tegoż punktu i tym samym usunięcie go ze struktury organizacyjnej biblioteki.

Punkt biblioteczny jest placówką biblioteczną, która nie posiada własnego księgozbioru, lecz udostępnia książki, które formalnie pozostają na stanie biblioteki macierzystej, czyli udostępnia tzw. księgozbiór ruchomy, wymieniany okresowo właśnie przez bibliotekę macierzystą.

Książki, które udostępniane są w tym punkcie, wracają nasiąknięte stęchlizną, skażone grzybem i wilgocią. Czeka je długi proces renowacji, aby w dalszym ciągu mogły być dopuszczone do obiegu – czytamy w uzasadnieniu do uchwały Rady Miasta Trzebini.

Uchwała będzie miała moc obowiązującą po upływie czternastu dni od dnia jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Małopolskiego.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij