Wtorek, 05 lipca 2022 | Karoliny, Antoniego
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Samorząd i biznes > W szybkim tempie powstaje nowy blok

W szybkim tempie powstaje nowy blok

Opublikowano:

Łagodna zima sprawia, że w bardzo szybkim tempie powstaje nowy wielorodzinny budynek mieszkalny w rejonie ulicy Targowej na Osiedlu ZWM w Trzebini.

Prace budowlane na zlecenie Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Chrzanowie, którego udziałowcem jest Gmina Trzebinia, są prowadzone od jesieni 2015 roku przez spółkę BUDMEX z Nowego Sącza.

Inwestycja jest prowadzona przy dużym zaangażowaniu finansowym Gminy Trzebinia, która już w 2014 roku przekazała na ten cel 1.000.000 zł (wykup udziałów w TBS Chrzanów). Dodatkowo w latach 2016-2017 przekaże jeszcze 1.560.525 zł.

Szybki postęp prac daje nadzieję, że budowa budynku zostanie ukończona we wrześniu bieżącego roku, a pierwsi lokatorzy będą mogli się do niego wprowadzić najprawdopodobniej już pod koniec roku.

Blok będzie posiadał 18 mieszkań, w tym 8 mieszkań jednopokojowych z kuchnią oraz 10 mieszkań dwupokojowych z kuchnią. Dwa mieszkania na parterze mają zostać przystosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto budynek zostanie wyposażony w windę.

Na razie nie wiadomo jeszcze czy mieszkania w nowym bloku będą wyłącznie wynajmowane lokatorom przez chrzanowski TBS czy też trzebińskie władze samorządowe zechcą przejąć część nowego zasobu na cele komunalne i przydzielić lokale osobom oczekującym na przydział mieszkania komunalnego w naszej gminie.

– Zasady i kryteria przydziału mieszkań w budowanym bloku zostaną ustalone na przełomie maja i czerwca bieżącego roku – informuje Bogdan Stolarz z Referatu Gospodarki Mieszkaniowej Urzędu Miasta w Trzebini.

Robert SIWEK

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij