Poniedziałek, 20 majaa 2024 | Bazylego, Bernardyna
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > W trosce o dzieci i pozostałych pasażerów

W trosce o dzieci i pozostałych pasażerów

Opublikowano:

Radny Wojciech Hajduk zabiega o montaż wiaty na przystanku autobusowym przy ulicy Harcerskiej w Trzebini, dzięki której zarówno dzieci oczekujące na autobus szkolny jak i pozostałe osoby oczekujące na autobusy komunikacji miejskiej mogłyby się schronić przed padającym deszczem lub śniegiem.

Podczas roku szkolnego z przystanku autobusowego przy ulicy Harcerskiej korzystają dzieci zamieszkałe w pobliskim rejonie, które autobusem szkolnym dojeżdżają na zajęcia do Szkoły Podstawowej nr 3 na Trzebionce. W ubiegłym roku było ich szesnaścioro. Ile będzie w tym roku szkolnym, dowiemy się już wkrótce.

– Byłem świadkiem sytuacji, gdy podczas deszczu dzieci oczekujące na autobus szkolny schroniły się pod dachem położonego po przeciwnej stronie ulicy Domu Kultury „Sokół”. Gdy nadjechał autobus, to dzieci szybko pobiegły przez ulicę w kierunku przystanku, a takie sytuacje mogą być dla najmłodszych bardzo niebezpieczne i mogą doprowadzić do nieszczęścia. Dlatego zabiegam o postawienie na przystanku wiaty. Tym bardziej, że prosili mnie o to także rodzice uczniów, którzy korzystają z tego przystanku – mówi Wojciech Hajduk, radny Rady Miasta Trzebini.

Na przystanku autobusowym przy ulicy Harcerskiej w Trzebini zatrzymują się wybrane autobusy linii 9, 15, 41 i 42 oraz busy linii La, Lb i Lc. Z uwagi, iż przystanek położony jest w bezpośrednim sąsiedztwie największego trzebińskiego ośrodka zdrowia, nierzadko korzystają z niego osoby udające się do lekarza, w tym osoby starsze i schorowane. Im też przydałaby się zadaszony przystanek autobusowy.

– Nie chodzi o nową wiatę. W zupełności wystarczy wiata z demontażu, która po odnowieniu mogłaby służyć pasażerom na ulicy Harcerskiej. Ważne, by dzieci oczekujące na szkolny autobus jak i pozostali pasażerowie, a zwłaszcza osoby starsze, miały się gdzie schronić przed padającym deszczem czy śniegiem – podkreśla radny Wojciech Hajduk.

To czy wiata na przystanku autobusowym przy ulicy Harcerskiej stanie czy nie, winno się wyjaśnić w najbliższych tygodniach. Po rozpoczęciu nowego roku szkolnego i określeniu ilości dzieci, które będą korzystały ze wspomnianego przystanku planowana jest wizja w terenie z udziałem przedstawicieli Związku Komunalnego Komunikacja Międzygminna w Chrzanowie. Wówczas powinna zapaść decyzja w tej sprawie.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij