Niedziela, 14 kwietnia 2024 | Bereniki, Waleriana
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Walter zniknie z naszego miasta

Walter zniknie z naszego miasta

Opublikowano:

Na sesji w dniu 28 lipca 2017 roku Rada Miasta Trzebini podjęła uchwałę o zmianie nazwy Osiedla Generała Waltera w Trzebini.


Nowa nazwa będzie brzmiała „Osiedle Na Skale”. Została ona zaaprobowana przez mieszkańców podczas zebrania w dniu 29 czerwca 2017 roku.

Nazwa „Osiedle Na Skale” zacznie obowiązywać po 14 dniach od momentu ogłoszeniu uchwały Rady Miasta Trzebini w tej sprawie w Dzienniku Urzędowym Województwa Małopolskiego.

Dotychczasowa nazwa „Osiedle Generała Waltera” była utożsamiana z Generałem Świerczewskim pseudonim „Walter”, co zgodnie z zapisami Ustawy o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej oraz wytycznymi Instytutu Pamięci Narodowej powodowało, że musiała zostać zmieniona.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij