Poniedziałek, 20 majaa 2024 | Bazylego, Bernardyna
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Wielu chętnych na gminną zieleń

Wielu chętnych na gminną zieleń

Opublikowano:

Firmy z Małopolski, Podkarpacia i Mazowsza będą w 2017 roku dbały o ponad 42 hektary zieleni miejskiej w Gminie Trzebinia.

Do ogłoszonego przez gminę przetargu na realizację robót w pięciu sektorach zieleni przystąpiło osiem firm z Trzebini, Karniowic, Chrzanowa, Krakowa, Łączan i Oleszyc oraz jedno konsorcjum dwóch firm z Krakowa i Mor na Mazowszu. Wygrały firmy, które zaproponowały najniższą cenę.

I tak Spółka POL-KOM-TECH z Wołowic w Gminie Czernichów będzie odpowiadała za utrzymanie 13,84 ha terenów zielonych w sektorze A obejmującym osiedla: Centrum, Górka, Salwator i Piaski oraz sołectwa: Bolęcin i Piła Kościelecka (koszt realizacji – 179.977 zł).

Wspomniana spółka POL-KOM-TECH będzie się również zajmować utrzymaniem 8,35 ha zieleni w sektorze B, który obejmuje tereny zielone na obszarze osiedli: ZWM i Krakowska oraz sołectw: Dulowa, Młoszowa, Karniowice i Psary (koszt oferty – 78.000 zł).

Z kolei Artur Garliński – Zakład Pielęgnacji i Utrzymania Zieleni z Karniowic zadba o 9,16 ha zieleni w sektorze C obejmującym tereny zielone w Sierszy, Krzu, Wodnej i na Trzebionce (koszt realizacji – 67.955 zł).

Natomiast firma Utrzymanie Zieleni Arkadiusz Goraj ze Starego Sioła w Gminie Oleszyce (województwo podkarpackie) będzie odpowiedzialna za utrzymanie 10,57 ha zieleni w sektorze D na terenie osiedli: Gaj i Energetyków oraz sołectw: Czyżówka, Myślachowice, Płoki i Lgota (koszt realizacji – 100.000 zł).

Z kolei o zieleń na trzebińskim Rynku (sektor E liczący zaledwie 0,21 ha) zadba konsorcjum firm: Irene Katarzyna Gieras z Krakowa oraz Zakład Inżynierii Wodnej i Rekultywacji Terenów Zielonych s.c. Sylwia Kołodziejczyk, Katarzyna Gieras z Mor na Mazowszu (koszt oferty – 66.985 zł).

Do zadań podmiotów, które wygrały przetargi na utrzymanie gminnej zieleni w poszczególnych sektorach należy między innymi: koszenie trawników, grabienie i wywóz liści, cięcie krzewów i żywopłotów, pielęgnacja drzew oraz bieżące utrzymanie terenów zielonych w czystości.

(RS)

Na zdjęciu fragment gminnego parku w Sierszy.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij