Sobota, 15 czerwca 2024 | Jolanty, Wita
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Wreszcie ruszyła przebudowa

Wreszcie ruszyła przebudowa

Opublikowano:

Gmina Trzebinia wreszcie zabrała się za przebudowę tzw. ślepego odcinka ulicy Kościuszki, który od wielu lat stanowi miejsce postoju dla samochodów oraz ważny trakt pieszy łączący okolice Małego Rynku i tamtejsze przystanki autobusowe z centrum miasta.

Wspomniana część ulicy Kościuszki od dawna znajdowała się w nie najlepszym stanie technicznym. Łaty, spękania i coraz liczniejsze dziury w jezdni nie były powodem do chluby dla miasta. Tym bardziej, że każdego dnia traktem tym przemieszcza się sporo ludzi do i z centrum miasta.

Na zlecenie gminy prace budowlane związane z przebudową ulicy realizuje wyłonione w postępowaniu przetargowym Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowo-Eksportowe WIKOS z Olszyn w Gminie Babice. Koszt zadania to 535 tysięcy złotych.

O realizację zamówienia ubiegały się ponadto trzy inne firmy z Płazy, Chrzanowa i Trzebini, ale ich oferty były droższe.

Zakres robót obejmuje między innymi: wycinkę dziesięciu drzew, prace rozbiórkowe, wykonanie kanalizacji deszczowej oraz przebudowę ulicy i chodników. Zadanie winno być ukończone do 30 czerwca 2017 roku.

(RS)

Na zdjęciu fragment ślepej ulicy Kościuszki, na którym rozpoczęto realizację prac rozbiórkowych.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij