Sobota, 13 lipca 2024 | Irwina, Margarety
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Wsparcie dla jednostek OSP

Wsparcie dla jednostek OSP

Opublikowano:

Rada Miasta Trzebini podjęła decyzję o udzieleniu dotacji celowych dla trzech jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Trzebinia na wykonanie remontów w remizach i zakup sprzętu.

Uchwałę w tej sprawie radni podjęli na sesji w dniu 25 lipca 2019 roku.

Zgodnie z przyjętą uchwałą Ochotnicza Straż Pożarna w Myślachowicach otrzyma 27.675 złotych na wykonanie remontu garażu, co jest niezbędne dla prawidłowego przechowywania sprzętu przeciwpożarowego i garażowania samochodów pożarniczych.

Z kolei Ochotnicza Straż Pożarna w Bolęcinie otrzyma 5.000 złotych z przeznaczeniem na wymianę drzwi w remizie, co jest potrzebne dla lepszego zabezpieczenia budynku i zmniejszenia strat ciepła w okresach grzewczych.

Natomiast Ochotnicza Straż Pożarna w Młoszowej otrzyma 6.000 złotych na zakup aparatów powietrznych do wyposażenia nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego.

Warto przy tym dodać, że na realizację wspomnianych zadań wymienione jednostki OSP pozyskały zewnętrzne dotacje z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych oraz zadeklarowały udział własnych środków finansowych.

Robert Siwek

Na zdjęciu siedziba Ochotniczej Straży Pożarnej w Myślachowicach. Fot. Robert Siwek © 2017.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij