Wtorek, 28 listopadaa 2023 | Zdzisława, Lesława
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Samorząd i biznes > Wspólna Trzebinia zabiega o żywy Rynek

Wspólna Trzebinia zabiega o żywy Rynek

Opublikowano:

Stowarzyszenie Wspólna Trzebinia skierowało w ostatnich dniach do burmistrza Trzebini – Adama Adamczyka wnioski i zapytania dotyczące szeroko rozumianego ożywienia trzebińskiego Rynku i jego okolic, które zrodziły się w czasie dwóch publicznych debat zorganizowanych na ten bardzo istotny dla naszego miasta temat.

Przypomnijmy, że Stowarzyszenie Wspólna Trzebinia zorganizowało dwie publiczne debaty na temat możliwości ożywienia Rynku w Trzebini po jego rewitalizacji. Pierwsza odbyła się 23 listopada 2015 roku, a druga 22 czerwca 2016 roku. Do udziału w tych spotkaniach zaproszono mieszkańców, przedsiębiorców, właścicieli budynków zlokalizowanych w Rynku i jego okolicach oraz ekspertów zajmujących się profesjonalnie tematyką ożywienia rewitalizowanych przestrzeni miejskich, w tym rynków.

– Wsłuchując się we wszystkie wnioski i propozycje, powstałe z troski o ożywienie centrum naszego miasta, skierowaliśmy do burmistrza Trzebini – Adama Adamczyka zapytania i sugestie dotyczące gospodarczego i kulturalnego ożywienia Rynku w Trzebini i liczymy na pozytywne ustosunkowanie się do przedstawionych zagadnień – mówi Tadeusz Adamczak, przewodniczący Stowarzyszenia Wspólna Trzebinia.

Stowarzyszenie zapytuje między innymi o to, jakie działania Trzebińskie Centrum Kultury wraz z Wydziałem Promocji, Współpracy z Zagranicą, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta w Trzebini planują podjąć, by przyciągnąć lokalną społeczność na Rynek? Sugerując jednocześnie organizację na centralnym placu naszego miasta jarmarków twórczości artystycznej i plenerowych wystaw.

W liście poruszane są również kwestie gospodarcze. Pada zapytanie kiedy i z jakim przeznaczeniem zagospodarowana zostanie gminna działka za Domem Handlowym „Orion”, którą gmina nabyła przed wieloma laty? Ponadto stowarzyszenie zapytuje jakie działania w zakresie polityki podatkowej planuje podjąć gmina w kierunku rozwoju lokalnej przedsiębiorczości – np. czy planuje się obniżenie podatku od nieruchomości oraz wprowadzenie ulg podatkowych dla rozpoczynających działalność gospodarczą?

Pełną treść wspomnianego pisma do burmistrza Trzebini – Adama Adamczyka wraz ze wszystkimi wnioskami i sugestiami mogą Państwo znaleźć na stronie internetowej Stowarzyszenia Wspólna Trzebinia pod adresem: http://www.wspolnatrzebinia.pl

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij