Poniedziałek, 24 czerwca 2024 | Jana, Danuty
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Samorząd i biznes > Z myślą o emerytach i rencistach

Z myślą o emerytach i rencistach

Opublikowano:

Ponad 800 osób jest uczestnikami finansowanego przez Gminę Trzebinia programu zdrowotnego pod nazwą „Jesteśmy aktywni”, który jest realizowany na Krytej Pływalni MZN przy ulicy Kruczkowskiego w Trzebini.


– Program zdrowotny pod nazwą „Jesteśmy aktywni” przeznaczony jest dla emerytów i rencistów z terenu Gminy Trzebinia i jest dla nich bezpłatny – informuje Anna Kawala, sekretarz Gminy Trzebinia.

W ramach programu w poniedziałki o godzinie 14.00 i 15.00 oraz we wtorki o godzinie 14.00 trzebińscy emeryci i renciści mogą bezpłatnie korzystać z Krytej Pływalni MZN w Trzebini. Wstęp na basen odbywa się za okazaniem ZUS-owskiej legitymacji emeryta-rencisty wraz z dowodem tożsamości ze zdjęciem (dowód osobisty, prawo jazdy), potwierdzającym miejsce zamieszkania.

Koordynatorem programu jest Referat Zdrowia i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Urzędu Miasta w Trzebini, którego pracownicy dokonują weryfikacji adresatów programu i przygotowują listy uczestników, które przekazywane są następnie na pływalnię.

– W roku 2015 w ramach programu „Jesteśmy aktywni” odnotowano 6721 wejść na krytą pływalnię, a aktualnie do uczestnictwa w programie jest zapisanych 811 emerytów i rencistów z naszej gminy – wylicza sekretarz Anna Kawala.

W ubiegłym roku realizacja programu kosztowała Gminę Trzebinia 157.873 złote. Z kolei w budżecie Gminy Trzebinia na rok 2016 zarezerwowano na ten cel 110.000 złotych.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij