Piątek, 19 kwietnia 2024 | Adolfa, Tymona
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Z Sierszy ślą zapytania do starosty i burmistrza

Z Sierszy ślą zapytania do starosty i burmistrza

Opublikowano:

W imieniu Rady Osiedla Siersza jej przewodniczący – Marian Kokoszka wystosował pisemne zapytania do starosty chrzanowskiego oraz burmistrza Trzebini w sprawie dalszych losów dwóch ważnych obiektów położonych na terenie Sierszy.


Konkretnie chodzi o zapowiadany od dawna przez trzebińskie władze samorządowe remont niszczejącej Willi NOT oraz dalszy los opuszczonego przez uczniów i nauczycieli budynku po sierszańskim Liceum Ogólnokształcącym.

– Rada Osiedla Siersza zwraca się do pana Starosty o udzielenie informacji czy po inspekcji w lipcu bieżącego roku przedstawicieli Ministerstwa Obrony Narodowej zostały podjęte jakieś decyzje i działania w sprawie planów zagospodarowania budynku po Liceum Ogólnokształcącym w Sierszy? Czy MON przejmie budynek na swoje potrzeby? A jeśli nie jest nim zainteresowany, to prosimy o informacje jakie są dalsze plany dotyczące jego zagospodarowania – czytamy w piśmie wystosowanym do starosty chrzanowskiego – Janusza Szczęśniaka przez przewodniczącego Rady Osiedla Siersza – Mariana Kokoszkę.

– W związku z przyznaniem środków finansowych tytułem odszkodowania za szkody górnicze dla Willi NOT w wysokości 156.489 złotych, które wpłynęły na konto urzędu w grudniu 2015 roku i zapewnieniem, że w 2017 roku zostanie przeprowadzony remont wymienionego obiektu, Rada Osiedla Siersza wystosowała w dniu 12.04.2017 roku pismo, w którym wniosła o przedstawienie terminu przeprowadzenia remontu i jego zakresu. W dniu 24.04.2017 roku otrzymała odpowiedź o planowanym harmonogramie prac, jednak do tej pory nie ma żadnych widocznych działań i Rada Osiedla Siersza wnosi ponownie o informacje na jakim etapie są działania dokumentacyjno-administracyjne oraz o przedstawienie terminu i zakresu prac remontowych – pisze z kolei w liście skierowanym do burmistrza Trzebini – Adama Adamczyka przewodniczący Rady Osiedla Siersza – Marian Kokoszka.

Robert Siwek

Na zdjęciu zabytkowa Willa NOT w Sierszy (Fot.: Robert Siwek © 2016).

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij