Poniedziałek, 24 czerwca 2024 | Jana, Danuty
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Samorząd i biznes > Za unikanie głosowania potrącenie z diety?

Za unikanie głosowania potrącenie z diety?

Opublikowano:

Tomasz Piszczek – radny Rady Miasta Trzebini wystąpił z oficjalnym wnioskiem, by unikanie przez radnych głosowania nad niewygodnymi dla nich uchwałami na sesji rady było karane potrąceniami z przysługujących im diet.


– Radni mogą głosować nad każdą uchwałą podnosząc rękę na „tak”, „nie” lub „wstrzymuję się od głosu”. Moim zdaniem radni nie powinni opuszczać sali podczas „niewygodnych” dla nich głosowań. Takie przypadki są jaskrawym przykładem niedopełnienia obowiązków radnego wobec swoich wyborców, którzy wybierali nas po to, byśmy reprezentowali ich interesy – argumentuje radny Tomasz Piszczek.

Zdaniem radnego nie ma potrzeby wychodzenia z sali w czasie głosowań, bo podczas każdej sesji są ogłaszane przerwy w obradach.

– Nieuczestniczenie w głosowaniu na sesji jest również według mnie nieetyczne wobec biorących w niej udział pozostałych radnych, burmistrzów, urzędników oraz zaproszonych gości i mieszkańców – dodaje radny Tomasz Piszczek.

Wnioskodawca zaproponował, by za każdorazowe niegłosowanie projektu uchwały w czasie sesji, na której radny podpisem potwierdził swoją obecność, było potrącane z jego diety pięć procent uposażenia.

Wniosek radnego Tomasza Piszczka został skierowany do Komisji Prawa i Ochrony Środowiska Rady Miasta Trzebini. Z czasem zobaczymy jak ustosunkuje się do niego wspomniana komisja i pozostali trzebińscy rajcy.

Robert SIWEK

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij