Niedziela, 21 lipca 2024 | Daniela, Dalidy
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Zaoszczędzili na Akcji Zima

Zaoszczędzili na Akcji Zima

Opublikowano:

Ponad 376 tysięcy złotych Gmina Trzebinia zaoszczędziła na ostatniej Akcji Zima, która trwała od 15 listopada 2016 roku do 31 marca 2017 roku.

Umowy zawarte przez władze gminy na wspomniany okres z firmami odpowiedzialnymi za odśnieżanie gminnych dróg, chodników i placów opiewały na kwotę 947 tysięcy złotych. Jednakże przy sprzyjających warunkach pogodowych, gdy nie trzeba było wykonywać prac związanych z odśnieżaniem, gmina płaciła firmom tylko za tzw. gotowość do pracy w wyniku czego powstały spore oszczędności.

I tak zamiast 947 tysięcy złotych za realizację prac w ramach minionej Akcji Zima zapłacono 570.179 złotych. W efekcie udało się zaoszczędzić 376.821 złotych.

– Oszczędności te zostaną przeznaczone między innymi na letnie utrzymanie dróg i chodników oraz likwidację dzikich wysypisk – poinformowała podczas kwietniowego posiedzenia Komisji Prawa i Ochrony Środowiska Rady Miasta Trzebini Agnieszka Malczyk, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Urzędu Miasta w Trzebini.

Przypomnijmy, że w Gminie Trzebinia za wyjątkiem sołectwa Lgota za realizację zadań związanych odśnieżaniem gminnych dróg, chodników i placów odpowiadała w minionym sezonie zimowym krakowska spółka AVR. Z kolei w Lgocie wspomniane zadania realizował lokalny przedsiębiorca – Paweł Pajestka.

(RS)

Na zdjęciu jedna z trzebińskich dróg osiedlowych podczas minionej zimy.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij