Niedziela, 19 majaa 2024 | Iwa, Piotra
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Adamczak chciał, by Balaton był tańszy

Adamczak chciał, by Balaton był tańszy

Opublikowano:

Rada Miasta Trzebini podjęła podczas ostatniej sesji uchwałę w sprawie wysokości opłat za korzystanie z należącego do gminy Ośrodka Rekreacyjnego Balaton w Trzebini.

Zgodnie z przyjętą uchwałą opłaty mają obowiązywać w okresie od 15 czerwca do 31 sierpnia.

Nowością jest wprowadzenie biletów dla dzieci do lat 7, które wcześniej wpuszczane były do ośrodka bezpłatnie. Teraz za dziecko we wspomnianym wieku rodzic będzie musiał uiścić opłatę w wysokości 1 zł.

Dzieci i młodzież w wieku od 8 do 18 lat zapłacą 3 zł. Z kolei osoby w wieku od 19 lat wzwyż będą musiały zapłacić 8 zł. Bilet rodzinny będzie kosztował 15 zł, a opłata za parking wyniesie 10 zł.

Kolejną nowością jest wprowadzenie karnetu na 10 wejść do ośrodka w dni powszednie, który będzie kosztował 40 zł.

Nie wszyscy radni opowiedzieli za przyjęciem uchwały przygotowanej przez burmistrza. Za jej uchwaleniem opowiedziało się szesnastu radnych, czterech wstrzymało się od głosu, a radny Tadeusz Adamczak zagłosował się przeciw uchwale.

– Prosiłbym o ponowne przeanalizowanie obecnej propozycji cenowej. Bardzo zależy mi na tym, by jak najwięcej naszych mieszkańców, jak i osób przyjezdnych, korzystało z Balatonu. By tak się stało, to opłaty za korzystanie z ośrodka nie powinny być tak wysokie. Tym bardziej, że oferta Balatonu w stosunku do podobnych ośrodków w Bukownie, Jaworznie czy Kryspinowie jest znacznie uboższa – mówił przed podjęciem uchwały radny Tadeusz Adamczak.

Zdecydowana większość radnych okazała się jednak głucha na te sugestie i ostatecznie przyjęto uchwałę z propozycjami cenowymi zaproponowanymi przez burmistrza.

W tym miejscu warto przypomnieć, że podczas ubiegłorocznych wakacji sprzedano niewiele ponad 15 tysięcy biletów wstępu do Ośrodka Rekreacyjnego Balaton.

Robert Siwek

Na zdjęciu plaża w Ośrodku Rekreacyjnym Balaton w Trzebini.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij