Czwartek, 25 kwietnia 2024 | Jarosława, Marka
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Czarny weekend trzebińskich piłkarzy

Czarny weekend trzebińskich piłkarzy

Opublikowano:

Wyjątkowo pechowy był miniony weekend dla seniorskich zespołów piłki nożnej z naszej gminy. Za wyjątkiem piłkarzy UKS SP Dulowa wszystkie nasze drużyny doznały porażek.

Czwarta porażka przed własną publicznością

W ramach piętnastej kolejki meczów w czwartej grupie III ligi piłkarze Miejskiego Klubu Sportowego Trzebinia Siersza podejmowali na własnym stadionie zespół JKS 1909 Jarosław. Pojedynek zakończył porażką trzebinian 1:3, a honorowego gola dla naszego zespołu na cztery minuty przez zakończeniem spotkania zdobył Mateusz Majcherczyk.

Była to już czwarta tej jesieni porażka podopiecznych Roberta Moskala przed własną publicznością. Po zakończonej kolejce zespół MKS Trzebinia Siersza zajmuje jedenaste miejsce w tabeli z siedemnastoma punktami na koncie i bilansem bramkowym 26:21.

Pozostałe wyniki w III lidze: Orlęta Radzyń Podlaski – Cosmos Nowotaniec 3:4, KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski – Wierna Małogoszcz 2:0, Podhale Nowy Targ – Stal Rzeszów 0:0, Resovia Rzeszów – Soła Oświęcim 1:1, Avia Świdnik – Podlasie Biała Podlaska 1:0, Unia Tarnów – Motor Lublin 1:1, Karpaty Krosno – Garbarnia Kraków 1:1, Spartakus Aureus Daleszyce pauzował.

Trzy mecze i trzy przegrane

Wyjątkowo pechowa była dla naszych zespołów jedenasta kolejka meczów w chrzanowskiej klasie A. Zespół Błyskawicy Myślachowice uległ piłkarzom Orła Balin aż 0:4. Z kolei Wolanka Wola Filipowska pokonała piłkarzy Promyka Bolęcin 3:2. Gole dla zespołu z Bolęcina zdobyli: Dominik Sieprawski (w 22 minucie) i Jacek Kocot (40). Natomiast Fablok Chrzanów zwyciężył Koronę Lgota 5:3. W spotkaniu tym dwie bramki dla Lgoty zdobył Kamil Babecki (51 i 83 minuta), a trzecie trafienie to gol samobójczy piłkarza Fabloku (74).

Po zakończonej kolejce Błyskawica Myślachowice zajmuje ósme miejsce w tabeli (13 punktów, bramki 18:17). Na miejscu dziesiątym plasuje się Korona Lgota (10 punktów, bramki 24:44), a ostatnie, czternaste miejsce zajmuje Promyk Bolęcin (5 punktów, bramki 10:24).

Pozostałe wyniki w klasie A: Tęcza Tenczynek – Start Kamień 1:3, Arka Babice – Ciężkowianka Jaworzno 4:0, Wisła Jankowice – Victoria 1918 Jaworzno 0:2, Unia Kwaczała – Alwernia 4:4.

Młoszowa rozgromiona w Ostrężnicy

Chrzanowska klasa B rozegrała w miniony weekend trzynastą kolejkę meczów. W jej ramach UKS SP Dulowa miał rozegrać mecz z Victorią II Zalas, ale goście nie przyjechali na mecz, co oznacza walkower 3:0 dla zespołu z Dulowej. W pozostałych meczach Jutrzenka Ostrężnica rozgromiła Ruch Młoszowa 7:1 (honorowego gola dla Młoszowej zdobył w 47 minucie Dawid Chechelski), a LKS II Żarki pokonał Górnika Siersza 2:0.

W tabeli klasy B przewodzi UKS SP Dulowa z 28 punktami na koncie i bilansem bramkowym 45:13. Na miejscu czwartym znajduje się Ruch Młoszowa (21 punktów, bramki 26:14), a na pozycji trzynastej plasuje Górnik Siersza (10 punktów, bramki 19:38).

Pozostałe wyniki w klasie B: Nadwiślanka 1956 Okleśna – Victoria II 1918 Jaworzno 1:1, Zryw Brodła – Tempo Płaza 0:5, Lew Olszyny – Korona Mętków 1:1, SPRiN Regulice – Wisełka Rozkochów 5:0, Polonia Luszowice pauzowała.