Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Dulowa prezentowała się najlepiej

Dulowa prezentowała się najlepiej

Opublikowano:

W miniony weekend seniorskie zespoły piłki nożnej z naszej gminy zakończyły rozgrywki rundy jesiennej w III lidzie oraz w chrzanowskiej klasie A i B. W tym okresie najlepiej z naszych siedmiu drużyn prezentowali się występujący w klasie B piłkarze UKS SP Dulowa.

Trzebinia przegrała czwarty raz pod rząd

W ostatniej siedemnastej kolejce meczów w III lidze piłkarze Miejskiego Klubu Sportowego Trzebinia Siersza udali się do Świdnika na Lubelszczyźnie, by stoczyć pojedynek z tamtejszą Avią. Trzebinianie przegrali 2:1, a jedynego gola dla naszego zespołu w 31 minucie spotkania zdobył Michał Kowalik. Tym samym była to czwarta porażka z rzędu, jakiej doznali trzebinianie.

Po rundzie jesiennej podopieczni trenera Roberta Moskala zajmują dwunaste miejsce w tabeli z dorobkiem 17 punktów i bilansem bramkowym 28:27. Trzebinianie mają jednak jeszcze do rozegrania zaległy wyjazdowy mecz ze Stalą Rzeszów, to też ich ostateczna pozycja w trzecioligowej tabeli może się jeszcze zmienić.

Pozostałe wyniki w III lidze: Podhale Nowy Targ – JKS 1909 Jarosław 2:0, KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski – Stal Rzeszów 1:2, Motor Lublin – Resovia Rzeszów 1:1, Soła Oświęcim – Cosmos Nowotaniec 5:2, Karpaty Krosno – Podlasie Biała Podlaska 1:3, Orlęta Radzyń Podlaski – Spartakus Aureus Daleszyce 1:2, Wierna Małogoszcz pauzowała, a mecz pomiędzy Unią Tarnów i Garbarnią Kraków został odwołany.

Myślachowice wygraną zakończyły jesienne rozgrywki

W ostatniej kolejce meczów rundy jesiennej w chrzanowskiej klasie A piłkarze Błyskawicy Myślachowice pokonali 2:0 Unię Kwaczała. Celnymi trafieniami dla Myślachowic popisali się Kamil Wojdyła w piątej minucie spotkania, a trzy minuty później Mateusz Wilk. Z kolei Promyk Bolęcin zremisował na wyjeździe z Wisłą Jankowice 2:2, a na listę strzelców ekipy z Bolęcina wpisali się: Wojciech Dzierzba (w 54 minucie) i Adrian Głuszko (84). Natomiast Korona Lgota rozegrała wyjazdowy mecz z liderem tabeli – Arką Babice i przegrała 2:6. Dwa gole dla ekipy z Lgoty zdobył Jakub Kwaśniewski w 59 i 78 minucie.

Po rundzie jesiennej najwyżej z naszych zespołów plasuje się Błyskawica Myślachowice, która zajmuje ósme miejsce w tabeli (17 punktów, bramki 23:20). Na miejscu dziesiątym znajduje się Korona Lgota (10 punktów, bramki 27:55), a na czternastej pozycji tabelę zamyka Promyk Bolęcin (6 punktów, bramki 13:29).

Pozostałe wyniki w klasie A: Tęcza Tenczynek – Alwernia 1:5, Fablok Chrzanów – Orzeł Balin 1:1, Ciężkowianka Jaworzno – Victoria 1918 Jaworzno 1:5, Wolanka Wola Filipowska – Start Kamień 8:0.

Dulowa zwycięzcą rundy jesiennej

W ostatniej tej jesieni kolejce meczów w chrzanowskiej klasie B piłkarze UKS SP Dulowa pokonali u siebie Wisełkę Rozkochów 2:1 po golach zdobytych przez Szymona Nowaka (44 minuta) i Karola Kowalika (72). Z kolei Zryw Brodła pokonał Ruch Młoszowa 3:0, a SPRiN Regulice rozgromił Górnika Siersza 10:1 (honorowego gola dla Sierszy w 74 minucie spotkania zdobył Kamil Kaczmarczyk).

Po zakończeniu jesiennej rundy rozgrywek liderem tabeli jest zespół UKS SP Dulowa, który w czternastu meczach odniósł aż dziesięć zwycięstw i tym samym prezentował się na piłkarskich boiskach najlepiej spośród wszystkich trzebińskich zespołów seniorskich. Podopieczni trenera Kacpra Ślusarka na półmetku rozgrywek zdobyli 31 punktów, a ich bilans bramkowy wynosi 47:15. Siódmą pozycję zajął Ruch Młoszowa (24 punkty, bramki 28:21), a na pozycji czternastej uplasował się Górnik Siersza (10 punktów, bramki 20:52).

Pozostałe wyniki w klasie B: Jutrzenka Ostrężnica – Korona Mętków 4:2, Victoria II 1918 Jaworzno – Tempo Płaza 0:4, Lew Olszyny – Polonia Luszowice 4:1, Nadwiślanka 1956 Okleśna – Victoria II Zalas 8:2, LKS II Żarki pauzował.