Czwartek, 18 kwietnia 2024 | Apoloniusza, Bogusławy
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Efektowne zwycięstwo Błyskawicy Myślachowice

Efektowne zwycięstwo Błyskawicy Myślachowice

Opublikowano:

Dwa zwycięstwa, trzy porażki i jeden remis – takim bilansem zakończyły się weekendowe seniorskie rozgrywki ligowe w piłce nożnej z udziałem zespołów z Gminy Trzebinia.

Porażka przed własną publicznością

W ramach trzynastej kolejki III ligi piłkarze Miejskiego Klubu Sportowego Trzebinia Siersza podejmowali na własnym stadionie zespół Podlasia Biała Podlaska. Mecz zakończył się porażką trzebinian 0:1, a jedynego gola na wagę trzech punktów goście zdobyli w ostatniej minucie pierwszej części gry.

Po zakończonej kolejce piłkarze MKS Trzebinia Siersza spadli z siódmego na ósmą pozycję w tabeli. Trzebinianie mają na swoim koncie 17 zdobytych punktów, a ich bilans bramkowy wynosi 25:18.

Pozostałe wyniki w III lidze: Orlęta Radzyń Podlaski – Resovia Rzeszów2:1, Karpaty Krosno – Motor Lublin 1:0, Unia Tarnów – Soła Oświęcim 0:2, Avia Świdnik – Garbarnia Kraków 0:1, Stal Rzeszów – JKS 1909 Jarosław 0:0, KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski – Spartakus Aureus Daleszyce 3:0, Podhale Nowy Targ – Wierna Małogoszcz 1:2, Cosmos Nowotaniec – pauzował.

W dziewiątej kolejce chrzanowskiej klasy A w sobotnich derbach naszej gminy Błyskawica Myślachowice rozgromiła Koronę Lgota 6:0. Aż cztery gole dla zespołu z Myślachowic w tym meczu zdobył Kacper Głowacz (6, 16, 63 i 70 minuta), jedno trafienie było dziełem Sebastiana Kaczmarczyka (52), a kolejny gol to trafienie samobójcze (20). Z kolei Promyk Bolęcin rozegrał wyjazdowy mecz z Tęczą z Tenczynka, gdzie przegrał 2:1. Jedynego gola dla zespołu z Bolęcina zdobył w 18 minucie Mateusz Skotniczny.

Po zakończonej kolejce piłkarze Błyskawicy Myślachowice awansowali z dziewiątego na ósme miejsce w ligowej tabeli (12 punktów, bramki 16:11). Na miejscu dziesiątym pozostaje Korona Lgota (7 punktów, bramki 17:38), a Promyk Bolęcin spadł z dwunastego na miejsce trzynaste (4 punkty, bramki 6:19).

Pozostałe wyniki w klasie A: Fablok Chrzanów – Ciężkowianka Jaworzno 2:0, Unia Kwaczała – Orzeł Balin 0:5, Wisła Jankowice – Arka Babice 0:4, Wolanka Wola Filipowska – Victoria 1918 Jaworzno 0:3, Start Kamień – Alwernia 1:2.

Dulowa umocniła się na pozycji lidera

W jedenastej kolejce meczów w chrzanowskiej klasie B UKS SP Dulowa pokonał u siebie 4:2 Victorię II 1918 Jaworzno po golach zdobytych przez Jakuba Wallentina (11 minuta), Krystiana Filipka (37, 39) i Pawła Głucha (86). Z kolei Ruch Młoszowa zremisował 0:0 w wyjazdowym meczu z Lwem Olszyny. Natomiast Górnik Siersza pauzował.

Miejsce pierwsze w tabeli zajmują piłkarze UKS SP Dulowa (25 punktów, bramki 42-11), którzy po weekendowym zwycięstwie zwiększyli swoją przewagę na drugą i trzecią drużyną do czterech punktów. Na pozycji drugiej pozostaje Ruch Młoszowa (21 punktów, bramki 25:7). Z kolei z pozycji dwunastej na trzynastą spadł Górnik Siersza (10 punktów, bramki 18:31).

Pozostałe wyniki w klasie B: Polonia Luszowice – Korona Mętków 6:2, SPRiN Regulice – Victoria II Zalas 13:0, LKS II Żarki – Wisełka Rozkochów 2:0, Zryw Brodła – Nadwiślanka 1956 Okleśna 2;1, Jutrzenka Ostrężnica – Tempo Płaza 3:5.