Poniedziałek, 24 czerwca 2024 | Jana, Danuty
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Ewa Sierka z medalami i rekordem Polski

Ewa Sierka z medalami i rekordem Polski

Opublikowano:

Trenerka i propagatorka lekkiej atletyki wśród młodych trzebinian – Ewa Sierka wzięła ostatnio udział w Masters Europa Lovosice 2016 w Czechach, skąd wróciła do Trzebini z trzema medalami i rekordem Polski.

Czeskie Lovosice gościły weteranów ze starego kontynentu podczas Mistrzostw Euroregionu w Lekkoatletyce w weekend 6 i 7 sierpnia 2016 roku. W zawodach Masters Europa Lovosice 2016 wzięło udział 200 zawodniczek i zawodników z Czech, Niemiec, Polski, Słowacji i Wielkiej Brytanii. 

– W ramach zawodów brałam udział w biegu na 80 metrów przez płotki, skoku w dal i trójskoku, w których odpowiednio zdobyłam złoty, brązowy i srebrny medal – cieszy się Ewa Sierka, trenerka programu „Lekkoatletyka dla każdego” w naszej gminie.

Największe emocje były jednak podczas biegu sztafetowego 4×100 metrów, w którym Ewa Sierka wystartowała wspólnie z Katarzyną Karewicz, Renatą Sykulską i Małgorzatą Adryjańczyk, a który zakończył się ustanowieniem nowego rekordu Polski we wspomnianej konkurencji w kategorii K40.

– Przed biegiem nie liczyłyśmy na to, że pobijemy ustanowiony trzynaście lat temu rekord Polski, nic na to nie wskazywało, a jednak udało się. Zapewne sprzyjała temu nadzwyczajna parkowa atmosfera stadionu w Lovosicach, na środku którego znajduje się mały park oraz rodzinna atmosfera zawodów – relacjonuje Ewa Sierka.

Ambitna trzebinianka za rok planuje udział w Mistrzostwach Europy w Aarhus w Danii, gdzie ma zamiar startować w konkurencjach obejmujących: bieg na 100 metrów, bieg na 80 metrów przez płotki, bieg na 400 metrów przez płotki, skok w dal i sztafetę 4×100 metrów. Do przyszłorocznych zawodów Ewa Sierka przygotowuje się dzięki wsparciu sponsorskim prywatnych firm z naszego miasta.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij