Niedziela, 14 kwietnia 2024 | Bereniki, Waleriana
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Ewa Sierka zdobyła złoto i brąz

Ewa Sierka zdobyła złoto i brąz

Opublikowano:

Trenerka lekkiej atletyki w Klubie Sportowym Victoria Trzebinia – Ewa Sierka rewelacyjnie zaprezentowała się podczas XXVII Mistrzostw Polski Weteranów Lekkiej Atletyki w Krakowie. Trzebinianka zdobyła dwa medale.

Zawody zostały przeprowadzone w 1 i 2 lipca 2017 roku na stadionie krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Uczestniczyło w nich około 500 zawodniczek i zawodników z całej Polski, a walka o medale toczyła się w 20 konkurencjach.

Warto podkreślić, że w mistrzostwach wzięło udział wiele byłych gwiazd lekkiej atletyki. Między innymi srebrna medalistka Igrzysk Olimpijskich z roku 1980 Urszula Kielan oraz olimpijki – Ludwika Chewińska, oraz Genowefa Patla.

Trzebinianka – Ewa Sierka startowała w dwóch konkurencjach – w oszczepie i trójskoku. W rzucie oszczepem wywalczyła złoty medal i tytuł mistrzyni Polski, natomiast w trójskoku brązowy medal.   

Mistrzostwa te były dla Ewy Sierki kolejnym etapem w przygotowaniach do zaplanowanych na 24-30 marca 2019 roku Halowych Mistrzostw Świata Weteranów Lekkiej Atletyki w Toruniu.

– Zawody dla weteranów uwidaczniają prawdziwe ideały sportu. Tu nie walczy się o sławę, pieniądze czy prestiż. Te zawody pokazują jakim pięknym sportem jest lekkoatletyka, która łączy ludzi bez względu na wiek i którą można uprawiać w każdym wieku – podkreśla Ewa Sierka.

Na zdjęciu Ewa Sierka (druga z prawej) z laureatkami konkursu w trójskoku: Renatą Szykulską (złoto) i Jolantą Pełką-Witt (srebro) oraz aktorką – Anną Dymną. Fot.: Archiwum KS Victoria Trzebinia.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij