Sobota, 13 lipca 2024 | Irwina, Margarety
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Ewa Sierka zdobyła złoto, srebro i brąz

Ewa Sierka zdobyła złoto, srebro i brąz

Opublikowano:

Aż trzy medale z różnych kruszców zdobyła trzebinianka – Ewa Sierka podczas  XXVI Halowych Mistrzostw Polski Weteranów Lekkiej Atletyki w Toruniu.

Mistrzostwa odbyły się 25 lutego 2017 roku, a przeprowadzono je już po raz trzeci z rzędu w toruńskiej hali sportowej. Do udziału w czempionacie zgłosiło się aż 451 osób, przy czym najstarsza uczestniczka mistrzostw miała 80 lat, a najstarszy uczestnik aż 91.

Sportowcy weterani zostali podzieleni na 13 kategorii wiekowych i w tyluż konkurencjach lekkoatletycznych rywalizowali między sobą. W sumie w trakcie całych zawodów odnotowano 668 osobostartów.

Trenerka lekkiej atletyki z Trzebini – Ewa Sierka wystartowała w trzech konkurencjach obejmujących: skok w dal, trójskok i  sztafetę 4 x 200 metrów w kategorii K 40. Udział w zawodach okazał się dla niej sporym sukcesem, gdyż w skoku w dal wywalczyła brąz, w trójskoku srebro, a w sztafecie złoto.

– Cieszę się niezmiernie ze zdobycia kolejnych medali w Halowych Mistrzostwach Polski Weteranów Lekkiej Atletyki. W sumie mam ich już siedem, bo pierwsze dwa zdobyłam w 2015 roku – mówi Ewa Sierka, która swoje starty w mistrzostwach weteranów z powodzeniem łączy z pracą trenera lekkiej atletyki w Klubie Sportowym Victoria Trzebinia.

– Wysoki poziom sportowy mistrzostw w powiązaniu z dobrymi wynikami, które udało mi się osiągnąć, to doskonały prognostyk przed moim planowanym startem w Mistrzostwach Świata Weteranów Lekkiej Atletyki, które w 2019 roku również odbędą się w Toruniu – dodaje Ewa Sierka.

Warto podkreślić, że w tegorocznych XXVI Halowych Mistrzostwach Polski Weteranów w Toruniu wystartowało spore grono lekkoatletów z zagranicy, którzy przygotowują się do startu we wspomnianych Mistrzostwach Świata Weteranów Lekkiej Atletyki w 2019 roku. W Toruniu pojawili się sportowcy między innymi z: Białorusi, Belgii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, a nawet z Turcji i Grecji.

(RS)

Na zdjęciu laureatki tegorocznych mistrzostw w trójskoku w towarzystwie Jerzego Krauze – wiceprezydenta European Masters Athletics. Od lewej: Ewa Sierka – srebrny medal, Renata Szykulska i Magdalena Szczepańska. (Fot.: Archiwum KS Victoria Trzebinia).

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij