środa, 29 listopadaa 2023 | Błażeja, Saturnina
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Sport i rekreacja > Górnik Siersza stawia na dzieci

Górnik Siersza stawia na dzieci

Opublikowano:

Uczniowski Klub Sportowy Górnik Siersza tworzy drużynę piłki nożnej w kategorii wiekowej żaków i właśnie ogłosił do niej nabór chłopców z roczników 2006-2008.


– Zapraszamy chłopców z Gaja, Sierszy oraz pobliskich osiedli, których pasjonuje piłka nożna i chcą się w tym kierunku rozwijać – zachęca Mieczysław Starniowski, trener piłki nożnej w Uczniowskim Klubie Sportowym Górnik Siersza, a przed laty wieloletni piłkarz III-ligowego wówczas Górnika Siersza.

Władze klubu założyły, że zespół żaków zostanie utworzony najpóźniej pod koniec kwietnia 2016 roku i będzie liczył około 20 chłopców.

Pierwsze spotkanie organizacyjne zaplanowano na wtorek 12 kwietnia 2016 roku o godzinie 16.00 na terenie kompleksu sportowego „Orlik” przy Szkole Podstawowej nr 6 na terenie Osiedla Gaj. Wtedy też odbędzie się pierwszy zapoznawczy trening.

– W pierwszych miesiącach po utworzeniu drużyny żaków planujemy uczestnictwo w zawodach turniejowych oraz mecze z zespołami z zaprzyjaźnionych klubów ze Śląska i Małopolski. Natomiast jesienią najprawdopodobniej zgłosimy naszych żaków oficjalnych rozgrywek – zapowiada Mieczysław Starniowski.

Zajęcia piłkarskie dla żaków będą się odbywać dwa razy w tygodniu (we wtorki i w czwartki) w godzinach popołudniowych na „Orliku” w Gaju, gdzie młodzi piłkarze będą mieć zapewnione odpowiednie warunki socjalne. Przewiduje się, że jeden trening będzie trwał około godziny.

Lokalne firmy: Górka Cement, Tor – Bud oraz Gas Stal obiecały działaczom UKS Górnik Siersza wsparcie dla tworzonego zespołu piłkarskiego żaków. Dzięki temu nie powinno być problemów z wyposażeniem zespołu w niezbędny sprzęt potrzebny do prowadzenia zajęć czy występów na boisku.

– Z drużyną żaków będziemy chcieli pracować nad doskonaleniem piłkarskiego rzemiosła przez kilka najbliższych lat. Dlatego jestem przekonany, że znaczna część chłopców z czasem zasili szeregi naszego zespołu seniorów, gdy osiągnie już odpowiedni ku temu wiek i piłkarskie umiejętności – dodaje Mieczysław Starniowski.

Rodzice oraz wszystkie osoby chcące zasięgnąć dodatkowych informacji na temat tworzonego przez UKS Górnik Siersza zespołu piłkarskiego żaków proszone są kontakt telefoniczny z trenerem pod numerem: 501 378-105.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij