Poniedziałek, 20 majaa 2024 | Bazylego, Bernardyna
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Kolarze dwukrotnie przejadą przez Trzebinię

Kolarze dwukrotnie przejadą przez Trzebinię

Opublikowano:

W piątek 8 czerwca 2018 roku w samo południe z Rynku w Trzebini wystartuje pierwszy etap 56 Małopolskiego Wyścigu Górskiego.

W tej najpopularniejszej zaraz po Tour de Pologne imprezie kolarskiej w naszym kraju weźmie udział 25 drużyn, w tym 15 zagranicznych. W sumie swój start zapowiedziało 256 kolarzy.

Pierwszy etap z Trzebini do Alwerni będzie liczył 130 kilometrów.

Kolarze wystartują o godzinie 12.00 z Rynku w Trzebini. Peleton przez Myślachowice (premia górska) i Lgotę pomknie do Olkusza, a następnie przez Bukowno i Czyżówkę wróci na trzebiński Rynek, gdzie przewidziano premię lotną (planowany przyjazd kolarzy około 13.20-13.30). Z Rynku w Trzebini uczestnicy wyścigu ponownie przez Myślachowice przejadą do Lgoty, a następnie pomkną przez Nową Górę, Wolę Filipowską, Nieporaz, Alwernię, Łysą Górę, Zalas, Nawojową Górę Tenczynek i Regulice, by ostatecznie finiszować na Rynku w Alewrni (planowany przyjazd kolarzy około 15.05-15.25).

Patronat honorowy nad Małopolskim Wyścigiem Górskim objął marszałek województwa – Jacek Krupa. Z kolei organizatorem wydarzenia jest Małopolski Związek Kolarski.

Więcej informacji o wyścigu można znaleźć na stronie: http://www.mwg.info.pl.

Organizacja wyścigu będzie się wiązała utrudnieniami w ruchu drogowym. Ruch na ulicach, którymi przebiegać będzie trasa wyścigu zostanie wstrzymany przez Policję na około 10 minut przez przejazdem pierwszych kolarzy.

(RS)

Na zdjęciu przejazd kolarzy przez trzebiński Rynek w ramach 54 Małopolskiego Wyścigu Górskiego w 2016 roku. Fot.: Robert Siwek ©.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij