Wtorek, 16 kwietnia 2024 | Bernadetty, Cecyliana
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Kolejne medale trzebińskich lekkoatletów

Kolejne medale trzebińskich lekkoatletów

Opublikowano:

Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się młodzi sportowcy z Klubu Sportowego Victoria Trzebinia w Halowych Mistrzostwach Województwa Małopolskiego w Lekkiej Atletyce w Kategorii Dzieci Starszych i Młodzików.

Mistrzostwa te zostały przeprowadzone na hali sportowej w Brzeszczach w dniu 28 stycznia 2018 roku.

– Nasi zawodnicy ustanowili cenne rekordy życiowe, a części z nich udało się stanąć na podium. W sumie w zawodach rangi wojewódzkiej zdobyliśmy dziesięć medali – mówi Ewa Sierka, trenerka naszej ekipy i zarazem prezes Klubu Sportowego Victoria Trzebinia.

I tak Artur Łapcik zdobył złoty medal i tytuł mistrza Małopolski w biegu na 60 metrów przez płotki w kategorii dzieci starszych z wynikiem 11.71 sekundy.

Z kolei srebrne medale i tytuły wicemistrzów Małopolski wywalczyli: Julia Gregorczyk w pchnięciu kulą (3 kg) w kategorii dzieci starszych z wynikiem 7.72 metra, Zuzanna Sraga w biegu na 60 metrów w kategorii dzieci starszych z wynikiem 8.81 sekundy, Szymon Pulnar w pchnięciu kulą (5 kg) w kategorii młodzików z wynikiem 7.77 metra, Piotr Pulnar w skoku wzwyż w kategorii młodzików z wynikiem 1.60 metra, Zuzanna Sraga w skoku wzwyż w kategorii dzieci starszych z wynikiem 1.35 metra oraz Kamil Szuba w skoku wzwyż w kategorii dzieci starszych z wynikiem 1.35 metra.

Ponadto brązowe medale zdobyli: Mateusz Juszczak w biegu na 60 metrów przez płotki w kategorii młodzików z wynikiem 12.39 sekundy i w skoku wzwyż w kategorii młodzików z wynikiem 1.50 metra oraz Zuzanna Sraga w biegu na 60 metrów przez płotki w kategorii dzieci starszych z wynikiem 11.54 sekundy.

(RS)

Na zdjęciu trzebińska ekipa lekkoatletyczna uczestnicząca w zawodach w Brzeszczach z trenerką Ewą Sierką i opiekunami. Fot.: Archiwum KS Victoria Trzebinia.