Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Sport i rekreacja > Korona Lgota wywalczyła awans

Korona Lgota wywalczyła awans

Opublikowano:

W miniony weekend zakończyły się rozgrywki piłkarskie w chrzanowskiej klasie A oraz w klasie B. Z naszych drużyn występujących na tych szczeblach rozgrywek najwięcej powodów do radości mają piłkarze Korony Lgota, którzy awansowali z klasy B do klasy A.

Występujący w chrzanowskiej klasie A piłkarze Błyskawicy Myślachowice rozegrali wyjazdowe spotkanie z Wolanką Wola Filipowska. Mecz zakończył się remisem 2:2. W efekcie na zakończenie rozgrywek piłkarze z Myślachowic zajęli szóstą pozycję w tabeli z dorobkiem 39 punktów i bilansem bramkowym 51:41.

W klasie B w derbach Gminy Trzebinia Promyk Bolęcin pokonał Koronę Lgota 5:0. Wisełka Rozkochów zwyciężyła Górnika Siersza 3:0. Z kolei spotkanie Ruchu Młoszowa z Koroną Mętków zostało przerwane w 13 minucie przy stanie 0:0 z uwagi na kontuzję jednego siedmiu piłkarzy gości, którzy przyjechali na mecz z Ruchem, a tym samym na brak wymaganej regulaminem ilości piłkarzy gości do dalszego kontynuowania meczu. Spotkanie to najprawdopodobniej zostanie w najbliższych dniach zweryfikowane przez PPN Chrzanów jako walkower 3:0 dla Ruchu Młoszowa.

Na finiszu rozgrywek Korona Lgota zajęła drugie miejsce, co – obok Victorii 1918 Jaworzno – dało jej awans do klasy A. Piłkarze z Lgoty przez cały sezon zdobyli 66 punków, a ich bilans bramkowy to 116:39. Miejsce trzecie zdobył Promyk Bolęcin (65 punktów, bramki: 95:26). Na miejscu siódmym uplasował się Ruch Młoszowa (38 punktów, bramki: 51:70, w przypadku przyznania Ruchowi Młoszowa walkowera za przerwany mecz z Koroną Mętków zespół z Młoszowej pozostanie na siódmej pozycji z uwagi na gorszy bilans bramkowy od znajdującego się jedno miejsce wyżej Tempa Płaza. Na miejscu czternastym rozgrywki zakończył Górnik Siersza z 16 punktami na swoim koncie (bramki: 22:86).