Piątek, 19 kwietnia 2024 | Adolfa, Tymona
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Sport i rekreacja > Lekkoatletyka wciąga dzieci

Lekkoatletyka wciąga dzieci

Opublikowano:

15 stycznia 2016 roku w sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Dulowej odbyły się Drużynowe i Indywidualne Międzyszkolne Zawody Lekkoatletyczne dla Dzieci w ramach realizowanego w naszej gminie programu pod nazwą „Lekkoatletyka dla każdego”.


W zawodach wzięło udział dwustu uczniów, którzy reprezentowali: Szkołę Podstawową w Dulowej, Szkołę Podstawową w Psarach, Szkołę Podstawową w Bolęcinie, Szkołę Podstawową nr 3 (Trzebionka), Szkołę Podstawową nr 4 (Górka) i Szkołę Podstawową nr 6 (Gaj).

– Celem imprezy była popularyzacja i upowszechnianie lekkiej atletyki wśród dzieci z Gminy Trzebinia oraz stworzenie im warunków do czynnego uczestnictwa w rywalizacji sportowej – mówi Ewa Sierka, pomysłodawczyni zawodów i zarazem ich główny organizator.

Uczniowie trzebińskich „podstawówek” uczestniczyli w konkurencjach obejmujących: skok wzwyż, pchnięcie kulą, skok w dal z miejsca, rzut oszczepem, biegi przez płotki, biegi sprinterskie i konkurencje drużynowe. Laureaci konkurencji indywidualnych otrzymali medale i dyplomy, natomiast najlepsze drużyny zostały uhonorowane pamiątkowymi statuetkami.

Warto podkreślić, że na zawody do Dulowej przyjechali dwaj znani sportowcy: Marcin Nowak – dwukrotny olimpijczyk i trzykrotny medalista Mistrzostw Europy oraz Mateusz Ligocki – trzykrotny olimpijczyk. Sportowcy ci dopingowali młodych trzebińskich lekkoatletów, a zarazem stali się dla naszych uczniów autorytetami godnymi naśladowania.

– Dzieci były zachwycone sportową rywalizacją. Nie brakowało łez szczęścia wśród tych, które zdobyły medale. Również goście byli mile zaskoczeni atmosferą zawodów, a zwłaszcza dużą ilością dzieci, które w nich uczestniczyły – podkreśla Ewa Sierka.

Jak już wcześniej wspomnieliśmy główną organizatorką imprezy była Ewa Sierka – trener programu „Lekkoatletyka dla każdego”, a jej współorganizatorem Szkoła Podstawowa w Dulowej. Natomiast Polski Związek Lekkiej Atletyki, Ośrodek Lekkiej Atletyki w Krakowie i Urząd Miasta w Trzebini to partnerzy tego wydarzenia.

– Wszystkim osobom i instytucjom, które w różny sposób wsparły organizację zawodów pragnę serdecznie podziękować. Natomiast słowa szczególnej wdzięczności za ogromne zaangażowanie i współpracę kieruję pod adresem dyrekcji i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Dulowej – podsumowuje Ewa Sierka.

Organizacja kolejnych międzyszkolnych zawodów sportowych w ramach programu „Lekkoatletyka dla każdego” planowana jest w marcu i w maju 2016 roku.

Robert SIWEK

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij