środa, 29 listopadaa 2023 | Błażeja, Saturnina
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Sport i rekreacja > Małopolski Wyścig Górski wystartował z Trzebini

Małopolski Wyścig Górski wystartował z Trzebini

Opublikowano:

W piątek 10 czerwca 2016 roku w samo południe z trzebińskiego Rynku wystartował pierwszy etap 54 Małopolskiego Wyścigu Górskiego.

W imprezie zdecydowało się wziąć udział aż 28 ekip kolarskich, w tym 19 zagranicznych, między innymi z Niemiec, Szwajcarii, Danii, Rumunii, Azerbejdżanu, Włoch, USA, Hiszpanii, Ukrainy, Czech, Bałorusi, Litwy i Wielkiej Brytanii.

Start I etapu o długości 131 km z Trzebini do Alwerni nastąpił o godzinie 12.00 na trzebińskim Rynku. Kolarze pomknęli do Alwerni małopolskimi drogami przez Myślachowice, Lgotę, Niesułowice, Olkusz, Bukowno, Podlesie, Czyżówkę, Trzebinię, Piłę Kościelecką, Bolęcin, Nieporaz, Łysą Górę, Zalas, Tenczynek i Rudno.

Jako pierwszy na mecie w Alwerni zameldował się Dariusz Batek, reprezentujący team Wibatech Fuji Żory. Drugi był Roberto Giacobazzi (Cycling Team Friuli A.S.D. – Włochy), a trzeci przejechał linię mety  Mateusz Taciak z CCC Sprandi Polkowice.

Z kolei pierwszy linię lotnej premii na 52 kilometrze przy Rynku w Trzebini przekroczył Kanstantsin Klimiankou (Minsk Cycling Team – Białoruś). Drugi był Marcin Mrożek z CCC Sprandi Polkowice, a trzeci  Błażej Janiaczyk z Wibatech Fuji Żory.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij