Poniedziałek, 26 lutego 2024 | Aleksandra, Mirosława
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Mamy medale i mistrzów Małopolski

Mamy medale i mistrzów Małopolski

Opublikowano:

Siedem medali i cztery tytuły mistrzów Małopolski zdobyli młodzi lekkoatleci z Klubu Sportowego Victoria Trzebinia w odbywających się w Brzeszczach Halowych Mistrzostwach Województwa Małopolskiego Młodzików, Dzieci Starszych i Młodszych w Lekkiej Atletyce.

– Pierwszą konkurencją mistrzostw był bieg na 60 metrów przez płotki, w którym to zadebiutował nasz młody zawodnik Mateusz Juszczak. Jak na debiutanta Mateusz spisał się rewelacyjnie i zdobył tytuł mistrza Małopolski w swojej kategorii wiekowej – relacjonuje trenerka naszych lekkoatletów Ewa Sierka.

Kolejnych emocji trzebińskiej ekipie dostarczyły biegi sprinterskie chłopców na dystansie 60 metrów. Do finałów w tej konkurencji awansowała dwójka podopiecznych trzebińskiej Victorii. I tak Norbert Pabis uzyskał wynik 9,11 sekundy i zajął w biegu finałowym miejsce czwarte, a Nikodem Liszka z czasem 9,25 sekundy uplasował się na miejscu piątym.

– Dużo emocji dostarczył nam konkurs pchnięcia kulą, w którym dwójka naszych zawodników stanęła na podium. Mistrzem Małopolski w pchnięciu kulą w kategorii dzieci starszych został Szymon Pulnar, natomiast brązowy medal w tej konkurencji w kategorii młodzików zdobył Piotr Pulnar – cieszy się Ewa Sierka.

Ostatnią formą lekkoatletycznej rywalizacji podczas brzeszczańskich zawodów był skok wzwyż. W tej konkurencji świetnymi występami popisali się: Mateusz Juszczak (w kategorii dzieci starszych) i Piotr Pulnar (w kategorii młodzików), którzy zajęli pierwsze miejsca i tym samym zdobyli tytuły mistrzów naszego województwa w swoich kategoriach wiekowych. We wspomnianej konkurencji z bardzo dobrej strony zaprezentował się również Kamil Petka, uzyskując tytuł wicemistrza Małopolski w kategorii dzieci młodszych.

Z kolei w skoku wzwyż dziewcząt w kategorii dzieci starszych brązowy medal zdobyła Julita Starzycka.

– To kolejne zawody, w których nasi młodzi lekkoatleci zdobyli medale i uzyskali swoje nowe rekordy życiowe, co świadczy o ich wielkim zaangażowaniu i zamiłowaniu do uprawiania sportu – podsumowuje Ewa Sierka.

(RS)

Na zdjęciu trenerka trzebińskich lekkoatletów Ewa Sierka z Matuszem Juszczakiem – zdobywcą mistrzostwa Małopolski w biegu na 60 metrów przez płotki oraz w skoku wzwyż w kategorii dzieci starszych (Fot.: Archiwum KS Victoria Trzebinia).

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij