Wtorek, 28 listopadaa 2023 | Zdzisława, Lesława
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Manhattan Trzebinia po raz setny na podium

Manhattan Trzebinia po raz setny na podium

Opublikowano:

Historyczny sukces odniósł zespół mini piłki nożnej Manhattan Trzebinia. Zawodnicy z naszego miasta po raz setny stanęli na podium piłkarskiego turnieju.


To niezwykłe wydarzenie miało miejsce w sobotę 19 maja 2018 roku w Jaworznie podczas turnieju piłkarskiego zorganizowanego z okazji 75 urodzin honorowego prezesa PSS Salos Jaworzno – Wenacjusza Plesa, którego zwycięzcą został właśnie Manhattan Trzebinia.

W zawodach uczestniczyło łącznie dziewięć ekip piłkarskich ze Śląska oraz z Małopolski.

W pierwszym meczu fazy grupowej Manhattan Trzebinia uległ ekipie TS RŚLG Katowice 2-3 (gole dla naszego zespołu zdobyli: Jarosław Pieprzyca i Piotr Szybalski). Kolejny pojedynek z drużyną Starego Salosu zakończył się wysokim zwycięstwem 5:1 dla piłkarzy z Trzebini po trzech celnych trafieniach Szymona Jędrzejczyka oraz golach Piotra Stojewskiego i Piotra Szybalskiego. W trzecim meczu Manhattan Trzebinia pokonał 1:0 ekipę Sędziów po celnym trafieniu Dominika Rolki. Zwycięstwem naszego zespołu w takim samym wymiarze zakończył się ostatni pojedynek fazy grupowej z drużyną Fair Play, a gola na wagę awansu do turniejowych finałów zdobył Piotr Szybalski.

W półfinale Manhattan Trzebinia spotkał się z ekipą +75 W.P. W tym przypadku mecz zakończył się remisem 3:3, a na listę strzelców w naszym zespole wpisali się: Jarosław Pieprzyca, Szymon Jędrzejczyk i Piotr Stojewski. O awansie do finału zdecydowały rzuty karne, w których lepsi okazali się piłkarze z Trzebini, a celnymi ich egzekutorami zostali: Jarosław Pieprzyca, Szymon Jędrzejczyk i Piotr Stojewski.

W finale Manhattan Trzebinia spotkał się ponownie z rywalem z fazy grupowej – ekipą TS RŚLG Katowice. Tym razem to nasz zespół okazał się lepszy i pokonał piłkarzy z Katowic 3:1 po golach zdobytych przez Dariusza Jędrzejczyka, Szymona Jędrzejczyka i Dominika Rolkę.

– Nasze zwycięstwo w tych zawodach to historyczny sukces, gdyż Manhattan Trzebinia po raz setny stanął na podium w swojej 31 letniej historii – cieszy się Janusz Papiernik, szef trzebińskiego zespołu.

– Warto przy tym zaznaczyć, że Dominik Rolka został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju, a Szymon Jędrzejczyk został w nim królem strzelców. Ponadto Dominik Rolka zwyciężył w konkursie umiejętności piłkarskich – dodaje Janusz Papiernik.

W rozegranym w Jaworznie turnieju piłkarskim Manhattan Trzebinia wystąpił w składzie: Krzysztof Proksa, Piotr Stojewski, Marek Nietrzebka, Marcin Pląder, Jarosław Mądry, Dariusz Jędrzejczyk, Szymon Jędrzejczyk, Dominik Rolka, Jarosław Pieprzyca, Piotr Szybalski Piotr, Miłosz Szlufik i Janusz Papiernik.

Robert Siwek

Na zdjęciu ekipa Manhattanu Trzebinia, która triumfowała w turnieju piłkarskim zorganizowanym z okazji 75 urodzin honorowego prezesa PSS Salos Jaworzno – Wenacjusza Plesa. Fot.: Archiwum Manhattanu Trzebinia.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij