Czwartek, 25 kwietnia 2024 | Jarosława, Marka
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Sport i rekreacja > Medale dla młodych lekkoatletów z Trzebini

Medale dla młodych lekkoatletów z Trzebini

Opublikowano:

Grupa uczniów uczestnicząca w naszej gminie w programie „Lekkoatletyka dla każdego” wzięła ostatnio udział w Eliminacjach Regionalnych NESTLE CUP 2016 w Krakowie. Troje z nich stanęło na podium.

NESTLE CUP to ogólnopolskie zawody dla dzieci z klas IV-VI szkół podstawowych oraz dla gimnazjalistów. Eliminacje regionalne odbywają się w 24 lokalizacjach w całej Polsce, a wielki finał będzie miał miejsce 2 i 3 września 2016 roku w Toruniu.

– Mając na uwadze fakt, iż na początku przygody z lekkoatletyką najważniejsza jest wszechstronność, zawody NESTLE CUP zostały zorganizowane w formule wielobojowej – informuje Ewa Sierka, trener programu „Lekkoatletyka dla każdego” w Gminie Trzebinia.

Dzieci ze szkół podstawowych wystartowały w trójboju (bieg 60 m., rzut piłeczką palantową i trzecia konkurencja do wyboru: bieg 300 m., bieg 600 m., skok w dal, rzut kulą, skok wzwyż). Natomiast gimnazjaliści mieli do wyboru pięć czwórbojów ukierunkowanych: sprinterski, płotkarski, rzutowy, skocznościowy i wytrzymałościowy.

W zawodach wzięli udział młodzi lekkoatleci z Gminy Trzebinia, którzy na co dzień są uczestnikami realizowanego u nas programu „Lekkoatletyka dla każdego”.

Młodzi sportowcy startowali w poszczególnych konkurencjach z podziałem na kategorie wiekowe. Trzy nasze zawodniczki, na co dzień uczennice Szkoły Podstawowej w Psarach, stanęły na podium:

Ewa Kowal zdobyła II miejsce w kategorii wiekowej obejmującej rocznik 2004 w trójboju (bieg 60 m, rzut piłeczką palantową i rzut kulą),

Jaśmina Kłeczek zdobyła III miejsce w kategorii wiekowej obejmującej rocznik 2005 w trójboju (bieg 60 m, rzut piłeczką palantową i rzut kulą),

Emilia Staroń zdobyła III miejsce w kategorii wiekowej obejmującej rocznik 2004 w trójboju (bieg 60 m, rzut piłeczką palantową i skok wzwyż).

– W zawodach wzięło udział ponad 500 zawodników uczestniczących czynnie w programie „Lekkoatletyka dla każdego”. Sportowa atmosfera podobnie jak pogoda była gorąca. Zwycięzcy otrzymali medale, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy – podsumowuje Ewa Sierka, trenerka naszych młodych lekkoatletów.