Piątek, 01 marca 2024 | Antoniego, Radosława
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Sport i rekreacja > Medale dla młodych lekkoatletów z Trzebini

Medale dla młodych lekkoatletów z Trzebini

Opublikowano:

Grupa uczniów uczestnicząca w naszej gminie w programie „Lekkoatletyka dla każdego” wzięła ostatnio udział w Eliminacjach Regionalnych NESTLE CUP 2016 w Krakowie. Troje z nich stanęło na podium.

NESTLE CUP to ogólnopolskie zawody dla dzieci z klas IV-VI szkół podstawowych oraz dla gimnazjalistów. Eliminacje regionalne odbywają się w 24 lokalizacjach w całej Polsce, a wielki finał będzie miał miejsce 2 i 3 września 2016 roku w Toruniu.

– Mając na uwadze fakt, iż na początku przygody z lekkoatletyką najważniejsza jest wszechstronność, zawody NESTLE CUP zostały zorganizowane w formule wielobojowej – informuje Ewa Sierka, trener programu „Lekkoatletyka dla każdego” w Gminie Trzebinia.

Dzieci ze szkół podstawowych wystartowały w trójboju (bieg 60 m., rzut piłeczką palantową i trzecia konkurencja do wyboru: bieg 300 m., bieg 600 m., skok w dal, rzut kulą, skok wzwyż). Natomiast gimnazjaliści mieli do wyboru pięć czwórbojów ukierunkowanych: sprinterski, płotkarski, rzutowy, skocznościowy i wytrzymałościowy.

W zawodach wzięli udział młodzi lekkoatleci z Gminy Trzebinia, którzy na co dzień są uczestnikami realizowanego u nas programu „Lekkoatletyka dla każdego”.

Młodzi sportowcy startowali w poszczególnych konkurencjach z podziałem na kategorie wiekowe. Trzy nasze zawodniczki, na co dzień uczennice Szkoły Podstawowej w Psarach, stanęły na podium:

Ewa Kowal zdobyła II miejsce w kategorii wiekowej obejmującej rocznik 2004 w trójboju (bieg 60 m, rzut piłeczką palantową i rzut kulą),

Jaśmina Kłeczek zdobyła III miejsce w kategorii wiekowej obejmującej rocznik 2005 w trójboju (bieg 60 m, rzut piłeczką palantową i rzut kulą),

Emilia Staroń zdobyła III miejsce w kategorii wiekowej obejmującej rocznik 2004 w trójboju (bieg 60 m, rzut piłeczką palantową i skok wzwyż).

– W zawodach wzięło udział ponad 500 zawodników uczestniczących czynnie w programie „Lekkoatletyka dla każdego”. Sportowa atmosfera podobnie jak pogoda była gorąca. Zwycięzcy otrzymali medale, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy – podsumowuje Ewa Sierka, trenerka naszych młodych lekkoatletów.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij