Piątek, 19 kwietnia 2024 | Adolfa, Tymona
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Młodym lekkoatletom deszcz nie był straszny

Młodym lekkoatletom deszcz nie był straszny

Opublikowano:

Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się zawodnicy Klubu Sportowego „Victoria” Trzebinia podczas niedawnych Mistrzostw Województwa Małopolskiego Dzieci Młodszych, Dzieci Starszych i Młodzików w Lekkiej Atletyce.

– Mimo kiepskiej pogody, chłodu i opadów deszczu nasi zawodnicy wykazali się wielką ambicją i ogromnym hartem ducha, co pozwoliło im zdobyć trzynaście medali i osiągnąć aż szesnaście nowych rekordów życiowych – podkreśla Ewa Sierka, trenerka trzebińskiej ekipy.

Aż trzykrotnie na najwyższym stopniu podium stanęła Zuzanna Sraga. Złote medale i mistrzostwo Małopolski zawodniczka trzebińskiej „Victorii” wywalczyła w biegu na 60 metrów z wynikiem 8.69 sekundy (nowy rekord życiowy), w skoku w dal z wynikiem 4.41 metra (nowy rekord życiowy) oraz w biegu na 300 metrów z wynikiem 50.97 sekundy. Ponadto złoty medal zdobył Mateusz Juszczak w skoku wzwyż z wynikiem 1.40 metra.

Również trzykrotnie, ale na drugim stopniu podium stanął Szymon Pulnar. Trzebinianin wywalczył srebrny medal i tytuł wicemistrza Małopolski w w rzucie dyskiem z wynikiem 24.36 metra (nowy rekord życiowy), w pchnięciu kulą 4 kg z wynikiem 7.47 metra i w rzucie piłeczką palantową z wynikiem 51 metrów. Ponadto dwa srebrne medale zdobył Kamil Petka w biegu na 60 metrów z wynikiem 9.56 sekundy oraz w skoku wzwyż z wynikiem 1.15 metra (nowy rekord życiowy). Srebro zdobyła również Zuzanna Sraga w biegu na 500 metrów z wynikiem 1:32.55 sekundy (nowy rekord życiowy).

Z kolei brązowe medale wywalczyli: Lidia Ziembińska w skoku w dal z wynikiem 3.85 metra (nowy rekord życiowy), Zuzanna Sraga w skoku wzwyż z wynikiem 1.20 metra (nowy rekord życiowy) oraz Mateusz Juszczak w rzucie dyskiem z wynikiem 20.97 metra (nowy rekord życiowy).

Warto również wymienić tych młodych trzebińskich lekkoatletów, którzy w czasie zawodów osiągnęli nowe rekordy życiowe w uprawianych dyscyplinach. A ustanowili je: Wiktoria Tryfanów w biegu na 100 metrów (15.13 sekundy) oraz w biegu na 300 metrów (49.19 sekundy), Julia Jaśkaczek w biegu na 300 metrów (53.78 sekundy) oraz w biegu na 100 metrów (16.12 sekundy), Ewa Kowal w rzucie dyskiem 600 gramowym (15.18 metra) oraz w rzucie piłeczką palantową (23 metry), Sylwia Stasiuk w biegu na 300 metrów (50.29 sekundy), Małgorzata Jaśkaczek w biegu na 500 metrów (1:48.86 sekundy) i Jakub Sraga w skoku w dal z wynikiem 4.44 metra.

Zawody zostały zorganizowane przez Małopolski Związek Lekkiej Atletyki, a w sportowych zmaganiach mających miejsce na stadionie lekkoatletycznym krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego wzięli udział młodzi lekkoatleci pochodzący między innymi: z Krakowa, Tarnowa, Olkusza, Kęt, Brzeszcz, Osieka i Rabki.

(RS)

Na zdjęciu zwyciężczynie konkursu skoku w dal z trenerką trzebińskiej ekipy – Ewą Sierką. Od lewej: Lena Płonka – LKS Brzezina Osiek (srebrny medal), Ewa Sierka, Zuzanna Sraga – KS Victoria Trzebinia (złoty medal) i Lidia Ziembińska – KS Victoria Trzebinia (brązowy medal). Fot.: Archiwum KS Victoria Trzebinia.