Poniedziałek, 20 majaa 2024 | Bazylego, Bernardyna
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Młodym lekkoatletom deszcz nie był straszny

Młodym lekkoatletom deszcz nie był straszny

Opublikowano:

Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się zawodnicy Klubu Sportowego „Victoria” Trzebinia podczas niedawnych Mistrzostw Województwa Małopolskiego Dzieci Młodszych, Dzieci Starszych i Młodzików w Lekkiej Atletyce.


– Mimo kiepskiej pogody, chłodu i opadów deszczu nasi zawodnicy wykazali się wielką ambicją i ogromnym hartem ducha, co pozwoliło im zdobyć trzynaście medali i osiągnąć aż szesnaście nowych rekordów życiowych – podkreśla Ewa Sierka, trenerka trzebińskiej ekipy.

Aż trzykrotnie na najwyższym stopniu podium stanęła Zuzanna Sraga. Złote medale i mistrzostwo Małopolski zawodniczka trzebińskiej „Victorii” wywalczyła w biegu na 60 metrów z wynikiem 8.69 sekundy (nowy rekord życiowy), w skoku w dal z wynikiem 4.41 metra (nowy rekord życiowy) oraz w biegu na 300 metrów z wynikiem 50.97 sekundy. Ponadto złoty medal zdobył Mateusz Juszczak w skoku wzwyż z wynikiem 1.40 metra.

Również trzykrotnie, ale na drugim stopniu podium stanął Szymon Pulnar. Trzebinianin wywalczył srebrny medal i tytuł wicemistrza Małopolski w w rzucie dyskiem z wynikiem 24.36 metra (nowy rekord życiowy), w pchnięciu kulą 4 kg z wynikiem 7.47 metra i w rzucie piłeczką palantową z wynikiem 51 metrów. Ponadto dwa srebrne medale zdobył Kamil Petka w biegu na 60 metrów z wynikiem 9.56 sekundy oraz w skoku wzwyż z wynikiem 1.15 metra (nowy rekord życiowy). Srebro zdobyła również Zuzanna Sraga w biegu na 500 metrów z wynikiem 1:32.55 sekundy (nowy rekord życiowy).

Z kolei brązowe medale wywalczyli: Lidia Ziembińska w skoku w dal z wynikiem 3.85 metra (nowy rekord życiowy), Zuzanna Sraga w skoku wzwyż z wynikiem 1.20 metra (nowy rekord życiowy) oraz Mateusz Juszczak w rzucie dyskiem z wynikiem 20.97 metra (nowy rekord życiowy).

Warto również wymienić tych młodych trzebińskich lekkoatletów, którzy w czasie zawodów osiągnęli nowe rekordy życiowe w uprawianych dyscyplinach. A ustanowili je: Wiktoria Tryfanów w biegu na 100 metrów (15.13 sekundy) oraz w biegu na 300 metrów (49.19 sekundy), Julia Jaśkaczek w biegu na 300 metrów (53.78 sekundy) oraz w biegu na 100 metrów (16.12 sekundy), Ewa Kowal w rzucie dyskiem 600 gramowym (15.18 metra) oraz w rzucie piłeczką palantową (23 metry), Sylwia Stasiuk w biegu na 300 metrów (50.29 sekundy), Małgorzata Jaśkaczek w biegu na 500 metrów (1:48.86 sekundy) i Jakub Sraga w skoku w dal z wynikiem 4.44 metra.

Zawody zostały zorganizowane przez Małopolski Związek Lekkiej Atletyki, a w sportowych zmaganiach mających miejsce na stadionie lekkoatletycznym krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego wzięli udział młodzi lekkoatleci pochodzący między innymi: z Krakowa, Tarnowa, Olkusza, Kęt, Brzeszcz, Osieka i Rabki.

(RS)

Na zdjęciu zwyciężczynie konkursu skoku w dal z trenerką trzebińskiej ekipy – Ewą Sierką. Od lewej: Lena Płonka – LKS Brzezina Osiek (srebrny medal), Ewa Sierka, Zuzanna Sraga – KS Victoria Trzebinia (złoty medal) i Lidia Ziembińska – KS Victoria Trzebinia (brązowy medal). Fot.: Archiwum KS Victoria Trzebinia.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij