Niedziela, 14 kwietnia 2024 | Bereniki, Waleriana
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Młodzi lekkoatleci podbili stolicę Małopolski

Młodzi lekkoatleci podbili stolicę Małopolski

Opublikowano:

Z sukcesami wrócili z Krakowa młodzi lekkoatleci Klubu Sportowego Victoria Trzebinia z tegorocznej edycji imprezy pod nazwą Sport Generacja Waterrr Run 2017.

W sportowych zmaganiach pod Wawelem uczestniczyło około siedmiuset dzieci, wśród których była czterdziestoosobowa ekipa młodych lekkoatletów z Trzebini.

– Celem imprezy było upowszechnienie sportu i rekreacji wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Atrakcją były nie tylko konkurencje sportowe, ale także występy taneczne, gry i zabawy – wspomina Ewa Sierka, trenerka trzebińskiej grupy.

W konkurencjach indywidualnych świetnie zaprezentowała się zawodniczka trzebińskiej Victorii – Zuzanna Sraga, która okazała się bezkonkurencyjna w biegu na 33 metry, biegu na 33 metry przez płotki oraz sprincie na 200 metrów.

Rewelacyjnie spisała trzebińska ekipa w biegu sztafetowym dziewcząt 12 x 200 metrów. Drużyna w składzie: Zuzanna Sraga, Oliwia Modrzejewska, Lidia Ziembińska, Julia Gregorczyk, Wiktoria Jaśko, Wiktoria Łysiak, Sylwia Stasiuk, Julita Starzycka, Emilia Staroń, Natalia Nowak, Adrianna Budniok i Wiktoria Tryfanów zdobyła I miejsce.

W sztafecie 12 x 200 metrów z bardzo dobrej strony zaprezentowali się również chłopcy z Trzebini. Ekipa w składzie: Igor Łysiak, Jakub Surowiak, Patryk Tryfanów, Paweł Karmański, Ireneusz Karmański, Fabian Sykuła, Nikodem Liszka, Mateusz Juszczak, Jakub Mirek, Kamil Szuba, Kamil Petka i Michał Szczurek zajęła ostatecznie II miejsce.

– Zawodom towarzyszyła świetna atmosfera. Na trybunach panowała wrzawa jak na mitingach międzynarodowych. Warto również podkreślić, że każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal i koszulkę – podsumowuje Ewa Sierka.

Dodajmy, że organizatorem wydarzenia była Fundacja Wychowanie przez Sport, a miało ono miejsce na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu Kraków – Zachód.

(RS)

Na zdjęciu trzebińska ekipa uczestnicząca w tegorocznej edycji imprezy Sport Generacja Waterrr Run 2017. Fot.: Archiwum KS Victoria Trzebinia.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij