Piątek, 03 lutego 2023 | Błażeja, Telimeny
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Młodzi lekkoatleci z Trzebini zdobyli 113 medali

Młodzi lekkoatleci z Trzebini zdobyli 113 medali

Opublikowano:

Ponad dwieście dzieci z Alwerni, Krakowa, Zatora i Trzebini wzięło udział w I Otwartych Halowych Mistrzostwach Gminy Trzebinia i Powiatu Chrzanowskiego w Lekkiej Atletyce.

Impreza została zorganizowana 25 marca 2017 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini.

Nasze miasto reprezentowali młodzi lekkoatleci z Klubu Sportowego Victoria Trzebinia oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Psarach i Publicznej Szkoły Podstawowej w Płokach.

Dzieci rywalizowały w konkurencjach obejmujących: bieg wahadłowy, bieg na 600 metrów, skok wzwyż, pchnięcie kulą, rzut piłką lekarską, skok w dal z miejsca oraz sztafetę 4 x 200 metrów.

Trzeba podkreślić, że młodzi lekkoatleci z Gminy Trzebinia wywalczyli aż 113 medali, z tego 78 medali zdobyli zawodnicy należący do Klubu Sportowego Victoria Trzebinia.

– Była to pierwsza tego typu impreza w powiecie chrzanowskim. Radości podczas zawodów było co nie miara. Najwięcej emocji wzbudzał konkurs skoku wzwyż oraz sztafety 4 x 200 metrów, bo to niezwykle widowiskowe konkurencje. Ta impreza pokazała jak wspaniałą dyscypliną jest lekkoatletyka i jak wspaniały może być sport dzieci i młodzieży, który integruje młodych ludzi mimo sportowej rywalizacji między nimi – relacjonuje Ewa Sierka, trenerka młodych trzebińskich lekkoatletów.

– Nie zawiedli rodzice dzieci uprawiających lekką atletykę w Klubie Sportowym Victoria Trzebinia, którzy okazali wielkie serce i przybyli ogromną grupą na zawody, by wspomóc ich organizację i kibicować swoim pociechom. Bez ich przychylnej postawy zorganizowanie takiej wspaniałej imprezy sportowej byłoby niemożliwe – podkreśla Ewa Sierka.

Organizatorem I Otwartych Halowych Mistrzostw Gminy Trzebinia i Powiatu Chrzanowskiego w Lekkiej Atletyce był Klub Sportowy Victoria Trzebinia, który wspólnie z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki i Gminą Trzebinia realizuje w naszym mieście program „Lekkoatletyka dla Każdego”, mający na celu popularyzację i upowszechnienie królowej sportu wśród dzieci i młodzieży.

Pomoc w organizacji imprezy okazali również wychowawcy i podopieczni Dziennego Ośrodka Młodzieżowego „W Gaju”, a honorowy patronat nad zawodami pełnił burmistrz Trzebini.

Fotogalerię z zawodów mogą Państwo zobaczyć na fanpage’u Klubu Sportowego Victoria Trzebinia pod adresem: https://www.facebook.com/VictoriaTrzebinia/

(RS)

Na zdjęciu bieg na 600 metrów dziewcząt podczas I Otwartych Halowych Mistrzostw Gminy Trzebinia i Powiatu Chrzanowskiego w Lekkiej Atletyce. Fot.: Katarzyna Żak.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij