Poniedziałek, 26 lutego 2024 | Aleksandra, Mirosława
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Młodzi rywalizowali na olimpiadzie w Spale

Młodzi rywalizowali na olimpiadzie w Spale

Opublikowano:

Dwudziestu czterech młodych lekkoatletów z Trzebini wystartowało w ogólnopolskiej Halowej Olimpiadzie „Lekkoatletyka dla Każdego”, która została zorganizowana w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale.

Zawody odbyły 26 listopada 2016 roku, a wzięło w nich udział blisko siedmiuset młodych sportowców – uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z całej Polski.

– Konkurencje indywidulane obejmowały skok wzwyż, pchnięcie kulą i bieg na 500 metrów. Ponadto w czwórboju rywalizowały reprezentacje poszczególnych województw w konkurencjach obejmujących: bieg na 60 metrów, skok w dal, rzut piłką lekarską oraz sztafetę 8 razy 200 metrów – relacjonuje Ewa Sierka, trenerka trzebińskiej ekipy.

Małopolskę w czwórboju w kategorii szkół podstawowych reprezentowała ośmioosobowa drużyna dzieci z całego województwa: Dariusz Piłk, Aleksandra Kłosowska, Zuzanna Krupa, Alan Stępak, Kacper Gabryś, Jakub Woziwodzki, Karolina Waluś oraz Adrianna Budniokuczennica Szkoły Podstawowej w Psarach.

Drużyna z Małopolski ostatecznie uplasowała się na dziesiątym miejscu.

Z trzebińskiej ekipy udział w zawodach finałowych w indywidualnym biegu na 500 metrów odnotowali: Artur Łapcik, Filip Surowiak, Jakub Surowiak, Ireneusz Karmański, Paweł Karmański, Michał Szczurek, Patryk Szczurek, Sylwia Stasiuk, Małgorzata Jaśkaczek, Wiktoria Jaśko, Lidia Ziembińska, Eryk Patyk, Maja Łukasik, Patryk Tryfanów, Natalia Nowak, Nikola Nowak, Julia Gregorczyk, Kamil Petka, Wiktoria Tryfanów, Fabian Sykuła, Nikodem Liszka, Zuzanna Kubańska i Norbert Pabis.

– Najlepszą naszą zawodniczką w tej konkurencji okazała się Wiktoria Tryfanów, która pokonała 500 metrów w czasie 1:41.50, co jest jej nowym rekordem życiowym na tym dystansie. Na 86 najlepszych zawodniczek startujących w jej kategorii zajęła 39 miejsce, co uważam jest dużym osiągnięciem jak na początki lekkiej atletyki w Trzebini – podkreśla Ewa Sierka.

– Z kolei najlepszym zawodnikiem z Trzebini został Nikodem Liszka, który pokonując 500 metrów w czasie 1:39.43 również ustanowił swój nowy rekord życiowy na tym dystansie. Ostatecznie Nikodem zajął 35 miejsce w swojej kategorii na 59 najlepszych zawodników z całej Polski, co również jest sporym osiągnięciem – dodaje Ewa Sierka.

W biegu na 500 metrów w kategorii obejmującej roczniki 2004 i 2005 z naszych zawodników bardzo dobrze wypadli również: Natalia Nowak (43 miejsce, czas: 1:42.32) oraz Norbert Pabis (40 miejsce, czas: 1:41.89). Natomiast w kategorii obejmującej roczniki 2006 i 2007 najlepiej zaprezentowali się: Małgorzata Jaśkaczek (32 miejsce, czas: 1:56.88) oraz Michał Szczurek (24 miejsce, czas: 1:50.47).

Podczas zawodów młodym lekkoatletom, poza widownią, która zebrała się na trybunach hali lekkoatletycznej, kibicowali również: Henryk Olszewski – prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, Marcin Brzychcy – naczelnik Wydziału Upowszechniania Sportu Dzieci i Młodzieży Departamentu Sportu dla Wszystkich w Ministerstwie Sportu i Turystyki oraz wybitni polscy lekkoatleci: Maria Andrejczyk, Piotr Małachowski oraz Tomasz Majewski.

Kolejnym ważnym startem przed młodymi lekkoatletami z Trzebini będą I Otwarte Halowe Mistrzostwa Krakowa Dzieci i Młodzieży w Lekkiej Atletyce, które odbędą się 17 grudnia 2016 roku w Krakowie.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij