Piątek, 29 marca 2024 | Wiktoryna, Helmuta
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Młoszowa pokonała lidera z Dulowej

Młoszowa pokonała lidera z Dulowej

Opublikowano:

Jedno zwycięstwo, jeden remis i pięć porażek – to weekendowy efekt rozgrywek w piłce nożnej w wykonaniu seniorskich zespołów z Gminy Trzebinia.

Trzebinia coraz bliżej grupy spadkowej

W szesnastej kolejce meczów w czwartej grupie III ligi piłkarze Miejskiego Klubu Sportowego Trzebinia Siersza podejmowali u siebie zespół Podhala Nowy Targ. Mecz zakończył się porażką trzebinian 1:4. Jedynego gola dla naszego zespołu w 50 minucie spotkania zdobył Dariusz Gawęcki.

MKS Trzebinia Siersza spadł na dwunaste miejsce w tabeli i już tylko jeden punkt dzieli naszą drużynę od grupy spadkowej. Trzebinianie mają na swoim koncie 17 zdobytych punktów, a ich bilans bramkowy wynosi 27:25.

Pozostałe wyniki w III lidze: Motor Lublin – Orlęta Radzyń Podlaski 3:0, Stal Rzeszów – Avia Świdnik 2:0, Podlasie Biała Podlaska – KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 1:2, JKS 1909 Jarosław – Soła Oświęcim 0:0, Wierna Małogoszcz – Karpaty Krosno 1:3, Cosmos Nowotaniec – Resovia Rzeszów 0:2, Spartakus Aureus Daleszyce – Unia Tarnów 2:0, Garbarnia Kraków pauzowała.

Tylko Myślachowice zdobyły punkt

W dwunastej kolejce meczów w chrzanowskiej klasie A w sobotnich spotkaniach Korona Lgota przegrała u siebie 1:5 z Wisłą Jankowice, a Błyskawica Myślachowice zremisowała 3:3 w wyjazdowym spotkaniu ze Startem Kamień. Gole dla zespołu z Myślachowic zdobyli: Łukasz Witek (w 66 minucie), Marcin Bała (78) i Sebastian Kaczmarczyk (88). Z kolei w niedzielnym meczu Promyk Bolęcin przegrał u siebie 1:3 z Fablokiem Chrzanów, a jedynego gola dla drużyny z Bolęcina już w pierwszej minucie spotkania zdobył Dominik Sieprawski.

Po zakończonej kolejce Błyskawica Myślachowice zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli (14 punktów, bramki 21:20). Na miejscu dziesiątym znajduje się Korona Lgota (10 punktów, bramki 25:49), a tabelę zamyka na czternastej pozycji Promyk Bolęcin (5 punktów, bramki 11:27).

Pozostałe wyniki w klasie A: Victoria 1918 Jaworzno – Arka Babice 2:3, Alwernia – Ciężkowianka Jaworzno 8:0, Orzeł Balin – Wolanka Wola Filipowska 3:1, Unia Kwaczała – Tęcza Tenczynek 5:3.

Chrzanowska klasa B w weekend rozegrała czternastą, przedostatnią kolejkę meczów. W derbach naszej gminy Ruch Młoszowa pokonał 1:0 lidera tabeli – zespół UKS SP Dulowa. Gola dla Młoszowej na wagę trzech punktów już w piątej minucie spotkania zdobył Marek Wideł. Z kolei Górnik Siersza uległ 0:4 na własnym boisku w pojedynku z Lwem Olszyny.

Po zakończonej kolejce meczów liderem tabeli pozostaje UKS SP Dulowa, który zgromadził 28 punktów (bramki 45:14). Czwartą pozycję zajmuje Ruch Młoszowa (24 punkty, bramki 27:14), a na pozycję czternastą spadł Górnik Siersza (10 punktów, bramki 19:42).

Pozostałe wyniki w klasie B: Wisełka Rozkochów – Jutrzenka Ostrężnica 3:0, Polonia Luszowice – LKS II Żarki 4:2, Tempo Płaza – Nadwiślanka 1956 Okleśna 2:2, Korona Mętków – SPRiN Regulice 5:3, Victoria II Zalas – Zryw Brodła 0:1, Victoria II 1918 Jaworzno pauzowała.