środa, 29 marca 2023 | Wiktoryna, Helmuta
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Nasi młodzi lekkoatleci podbili Zator

Nasi młodzi lekkoatleci podbili Zator

Opublikowano:

Aż 45 medali zdobyli młodzi lekkoatleci z Gminy Trzebinia podczas Mikołajkowego Mityngu Lekkoatletycznego w Zatorze.

Organizatorem zawodów, które odbyły się 10 grudnia 2016 roku, był Uczniowski Klub Sportowy „Sokół” Zator. W imprezie wzięło udział około stu młodych lekkoatletów z Krzeszowic, Bielan, Zalasu, Zatora i Trzebini.

– Dzieci  uczestniczyły w konkurencjach obejmujących skok wzwyż, pchnięcie kulą, skok w dal z miejsca, bieg sprinterski. Dla najmłodszych z klas I do III zorganizowano natomiast tor przeszkód – relacjonuje Ewa Sierka, trenerka trzebińskiej ekipy.

– Nasi podopieczni zdobyli w sumie aż 45 medali. Udziałem naszych młodych lekkoatletów było również uzyskanie wielu nowych rekordów życiowych, w tym w skoku wzwyż i w skoku w dal z miejsca – cieszy się Ewa Sierka.

Wśród naszych medalistów znaleźli się: Mateusz Juszczak, Wiktoria Tryfanów, Patryk Tryfanów, Jakub Surowiak, Eryk Patyk, Fabian Sykuła, Nikodem Liszka, Norbert Pabis, Julia Gregorczyk, Nikola Nowak, Natalia Nowak, Wiktoria Jaśko, Julita Starzycka, Emilia Staroń, Adrianna Budniok, Ewa Kowal, Jaśmina Kłeczek, Ireneusz Karmański, Paweł Karmański, Zuzanna Kubańska, Kamil Petka, Amelia Badzioch, Kamil Szuba, Artur Łpacik i Maja Łukasik

– Na takich zawodach rodzą się przyszli mistrzowie i gwiazdy sportu. Dzieci były zachwycone sportową rywalizacją i atmosferą imprezy. Nie brakowało łez szczęścia wśród tych, które zdobyły medale. Warto przy tym dodać, że zawody w Zatorze prowadziła Jolanta Kajtoch – lekkoatletka, która reprezentowała nasz kraj na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w 2008 roku – podsumowuje Ewa Sierka.

Galerię zdjęciową z mityngu w Zatorze można obejrzeć na portalu społecznościowym Facebook pod podanym poniżej linkiem:

https://www.facebook.com/LekkoatletykaTrzebinia/photos/?tab=album&album_id=1177456942332295

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij