Poniedziałek, 24 czerwca 2024 | Jana, Danuty
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Sport i rekreacja > Nasi pobiegną w Warszawie!

Nasi pobiegną w Warszawie!

Opublikowano:

W sobotę 23 kwietnia 2016 roku, czyli w przeddzień słynnego Orlen Warsaw Marathon, na błoniach Stadionu Narodowego w Warszawie w biegu w ramach programu „Lekkoatletyka dla każdego” wystartuje 3 tysiące dzieci z całej Polski, a wśród nich 46 młodych biegaczy z Trzebini.

– W biegu wezmą udział uczniowie starszych klas szkół podstawowych oraz pierwszych i drugich klas gimnazjalnych. Dzieci przebiegną start i metę Orlen Warsaw Marathon już w sobotę, zatem prawdziwi maratończycy w niedzielę pobiegną ich śladem – mówi Ewa Sierka, trener programu „Lekkoatletyka dla każdego” w Gminie Trzebinia.

Realizowany przez Polski Związek Lekkiej Atletyki program „Lekkoatletyka dla każdego”, to zakrojony na szeroką skalę pomysł, aby młode pokolenie poszło w ślady naszych wielkich mistrzów. Aby zachęcić dzieci do aktywności, dbać o ich wszechstronny rozwój fizyczny związek organizuje bezpłatne zajęcia lekkoatletyczne w szkołach w całej Polsce, w tym również w Trzebini.

– Zajęcia w naszej gminie odbywają się w Szkole Podstawowej w Dulowej, w Szkole Podstawowej w Psarach, w Szkole Podstawowej w Myślachowicach, w Szkole Podstawowej nr 4 w Górce i w hali sportowej Zespołu Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini – informuje Ewa Sierka.

Polski Związek Lekkiej Atletyki stworzył w ten sposób dzieciom i rodzicom ofertę sportową w atrakcyjnej formie, której częścią są zawody i imprezy sportowe.

Sobotni bieg w ramach programu „Lekkoatletyka dla każdego” przy Orlen Warsaw Marathon to największe w tym roku zawody pod względem liczby uczestników. Z całej Polski przyjedzie około 3000 dzieci pod opieką trenerów wspomnianego programu. Dzieci z klas IV i V będą mieć do pokonania dystans 900 metrów, a dzieci z klas VI i gimnazjaliści – 1400 metrów. Starterami biegów będą: Artur Partyka i Paweł Czapiewski.

Warto dodać, że dzięki finansowaniu przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, zaangażowaniu jednostek samorządu terytorialnego oraz wsparciu sponsorów (Nestle Polska i PKN Orlen) wszystkie zajęcia w programie „Lekkoatletyka dla każdego” są bezpłatne.

(RS)

 

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij