Niedziela, 21 lipca 2024 | Daniela, Dalidy
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Sport i rekreacja > Naszym morsom nie straszne deszcze i chłody

Naszym morsom nie straszne deszcze i chłody

Opublikowano:

Blisko sześćdziesięciu miłośników lodowatych kąpieli zanurzyło się na kilka minut w zimnych wodach trzebińskiego Balatonu, by wspólnie z morsami z innych regionów w naszym kraju bić rekord Guinnessa pod względem ilości osób morsujących jednocześnie w wielu miejscach.


Impreza nad akwenem Balaton w Trzebini została przeprowadzona w samo niedzielne południe 13 grudnia 2015 roku, a jej organizatorem było stowarzyszenie Morsy Ziemi Chrzanowskiej. Naszych morsów do przyjścia nad Balaton nie zraził padający przed południem deszcz i chłód.

Wejście do lodowatego Balatonu poprzedziła intensywna, około dziesięciominutowa rozgrzewka przeprowadzona przez trenerkę fitness Marzenę Bębenek. W sumie do wody zdecydowało się wejść 58 osób. Zdecydowaną większość stanowili mężczyźni, ale nie zabrakło również odważnych kobiet.

Jedną z nich była trzebinianka – Agnieszka Filipowicz.

– Morsowanie poprawia humor i daje człowiekowi ogromną dawkę pozytywnej energii. Oprócz tego zimne kąpiele wzmagają odporność organizmu i ujędrniają skórę. To główne powody, dla których warto morsować – mówi Agnieszka Filipowicz, która lodowatych kąpieli zażywa od 2013 roku.

Nie tylko w Trzebini morsy biły rekord Guinnessa. Podobne imprezy w niedzielne południe zorganizowano między innymi w niedalekiej Dąbrowie Górniczej i Zawierciu. Po zliczeniu wszystkich uczestników w całym kraju dowiemy się czy rekord został pobity.

Robert SIWEK

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij