Piątek, 19 kwietnia 2024 | Adolfa, Tymona
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Odnowią szlaki spacerowe i rowerowe

Odnowią szlaki spacerowe i rowerowe

Opublikowano:

Przynależność Trzebini do Związku Gmin Jurajskich przynosi różne korzyści. Wkrótce w ramach współpracy ze związkiem odnowione zostaną w naszej gminie kolejne szlaki spacerowe i rowerowe.

Najpóźniej do 15 listopada 2016 roku na zlecenie Związku Gmin Jurajskich odnowiony zostanie zielony szlak spacerowy z Myślachowic do Płok oraz czarny szlak rowerowy z Młoszowej do Trzebini.

Na odnowienie wspomnianych szlaków Związek Gmin Jurajskich pozyskał dotację w wysokości 2.335 złotych z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w ramach programu „Małopolska Gościnna”.

Ponadto w najbliższym czasie w naszej gminie odnowiony zostanie również pomarańczowy szlak rowerowy z Płok do węzła szlaków olkuskich oraz żółty szlak pieszy z Młoszowej do Psar.

W tym przypadku prace zostaną sfinansowane przez krakowski Oddział PTTK, z którym Związek Gmin Jurajskich ściśle współpracuje.

– Członkowsko w Związku Gmin Jurajskich przynosi naszej gminie wiele korzyści, wśród których warto wymienić między innymi wyeksponowanie informacji o Trzebini w wydawnictwach związku, prezentację gminnych materiałów promocyjnych na krajowych i zagranicznych targach turystycznych czy chociażby wsparcie przy odnowianiu trzebińskich szlaków turystycznych – podkreśla Tomasz Piszczek, radny z Psar i zarazem przedstawiciel naszej gminy w Związku Gmin Jurajskich.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij