Niedziela, 02 kwietnia 2023 | Franciszka, Władysława
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Sport i rekreacja > Ogólnopolski brąz dla naszego kulturysty

Ogólnopolski brąz dla naszego kulturysty

Opublikowano:

Trzebinianin – Wiesław Frankiewicz zajął III miejsce w Mistrzostwach Polski Weteranów w Kulturystyce 2015, które odbyły się we Wrocławiu.

Nasz kulturysta na ogólnopolskich zawodach reprezentował Ludowy Klub Sportowy „Trzebinia”, w którym uprawia kulturystykę już siedemnasty rok.

Wiesław Frankiewicz nie jest już młody, liczy 46 lat, dlatego brązowy medal Mistrzostw Polski zdobył w kategorii kulturystyka klasyczna weteranów powyżej 40 lat – wszechkategoria.

– Kulturystyka daje mi dużo radości. Jestem zdrowy i sprawny, dlatego zamierzam dalej ćwiczyć i startować w zawodach regionalnych jak i ogólnopolskich – mówi Wiesław Frankiewcz.

Tymczasem o sukces w kulturystyce nie jest łatwo. Wymaga to systematycznej i żmudnej pracy. Obok praktycznie codziennych ćwiczeń fizycznych potrzebna jest rygorystyczna, pełna wyrzeczeń dieta.

– Intensywne przygotowania do zawodów prowadzę przez minimum trzy, cztery miesiące. Ćwiczę wtedy pięć razy w tygodniu nawet po kilka godzin dziennie – tłumaczy Wiesław Frankiewicz, brązowy medalista Mistrzostw Polski Weteranów w Kulturystyce.

W tym czasie kulturysta musi utrzymywać drakońską dietę. Nie może sobie pozwolić na przykład na słodkie potrawy czy napoje. Jego menu to między innymi: ryż, kasza, płatki owsiane, chude mięso, białko jaj, ryby, olej lniany oraz warzywne surówki.

Warto odnotować, że Wiesław Frankiewicz zdobył uprawnienia instruktora w zakresie kulturystki.

– Widzę, że aktywność ruchowa, w tym kulturystyka, zyskuje coraz większe zainteresowanie w naszym społeczeństwie. Dlatego planuję podzielić się swoją wiedzą oraz długoletnim praktycznym doświadczeniem na temat kulturystki z osobami, które stawiają w tej dziedzinie swoje pierwsze kroki – podsumowuje Wiesław Frankiewicz, nasz trzebiński medalista.

Tekst: Robert SIWEK
Zdjęcia: Justyna FRANKIEWICZ

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij