Poniedziałek, 23 majaa 2022 | Iwony, Emilii
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Sport i rekreacja > Pierwsza wiosenna wygrana Górnika Siersza

Pierwsza wiosenna wygrana Górnika Siersza

Opublikowano:

9 i 10 kwietnia 2016 roku rozgrane zostały kolejne mecze piłki nożnej w IV lidze małopolskiej oraz w chrzanowskiej A i B klasie. Z trzebińskich zespołów zwycięstwa odnotowały: MKS Trzebinia Siersza, Górnik Siersza i Korona Lgota. Goryczy porażki doznały drużyny: Błyskawicy Myślachowice, Ruchu Młoszowa i Promyka Bolęcin.


W grupie zachodniej piłkarze MKS-u Trzebinia Siersza podejmowali na własnym stadionie lidera tabeli – zespół Wiślan Jaśkowice. Trzebinianie odnieśli zwycięstwo 3:2 po golach Sebastiana Ołowni, Pawła Piskorza i samobójczym trafieniu jednego z obrońców Wiślan. W efekcie kolejnej wygranej po 20 kolejce piłkarze MKS-u Trzebinia Siersza zajmują drugie miejsce w tabeli z dorobkiem 41 punktów i stratą jednego punktu do lidera z Jaśkowic.

W ramach rozgrywek chrzanowskiej klasy A piłkarze Błyskawicy Myślachowice przegrali na wyjeździe z Victorią Zalas 0:2. Po piętnastej kolejce Błyskawica Myślachowice zajmuje siódme miejsce w tabeli i posiada na swoim koncie 21 punktów.

W trzeciej wiosennej kolejce chrzanowskiej klasy B Korona Lgota rozgromiła na własnym boisku Koronę Mętków aż 12:0. Pierwsze wiosenne zwycięstwo odnieśli piłkarze Górnika Siersza, którzy na stadionie w Sierszy pokonali Jutrzenkę Ostrężnica 3:1. Ruch Młoszowa przegrał 2:3 w wyjazdowym spotkaniu z Lwem Olszyny. Z kolei Promyk Bolęcin uległ na wyjeździe drugiemu zespołowi Żarek 2:4.

Po trzeciej wiosennej kolejce piłkarze Korony Lgota zajmują drugie miejsce w tabeli z dorobkiem 41 punktów i stratą ośmiu punktów do lidera Victorii 1918 Jaworzno. Miejsce czwarte zajmuje Promyk Bolęcin (34 punkty), miejsce ósme – Ruch Młoszowa (23 punkty), a miejsce trzynaste – Górnik Siersza (13 punktów).

Robert SIWEK

 

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij