Niedziela, 19 majaa 2024 | Iwa, Piotra
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Piłka nożna, grill i zabawa

Piłka nożna, grill i zabawa

Opublikowano:

Z okazji Dnia Dziecka Uczniowski Klub Sportowy Górnik Siersza zorganizował dla dzieci i ich rodziców piknik sportowo-rekreacyjny na sierszańskim stadionie.

Impreza rozpoczęła w samo południe w niedzielę 4 czerwca 2017 roku.

Pierwszym jej akcentem było wręczenie kompletu strojów sportowych ufundowanych przez właścicieli chrzanowskiej firmy GAS STAL dla zespołu piłkarskiego orlików klubu z Sierszy.

– Wspieramy działalność Uczniowskiego Klubu Sportowego Górnik Siersza, bo sami lubimy sport i uważamy, że warto pomagać młodym ludziom, a zwłaszcza dzieciom, rozwijać ich sportowe pasje i talenty – stwierdził Piotr Bzducha, współwłaściciel firmy GAS STAL.

W ramach imprezy rozegrany został towarzyszki mecz piłki nożnej orlików pomiędzy Górnikiem Siersza a Opatkowianką Kraków. Rywalizacja zakończyła się zdecydowanym zwycięstwem bardziej doświadczonego i rosłego zespołu z Krakowa 1:7. Mimo to w meczu nie zabrakło ciekawych i groźnych akcji w wykonaniu najmłodszych piłkarzy Górnika Siersza.

W tym miejscu warto podkreślić, że trenerem orlików Opatkownianki Kraków jest Marek Zalas, który pod koniec lat osiemdziesiątych przez trzy sezony reprezentował barwy ówczesnego trzecioligowego Górnika Siersza.

– Do Górnika Siersza przyszedłem w wieku osiemnastu lat po zakończeniu kariery w zespole juniorów Wisły Kraków. Bardzo mile wspominam swoje występy w Sierszy. Był tu naprawdę dobry i zgrany zespół piłkarski, nad którym czuwał wymagający trener Marin Ginter. Równie mile wspominam kolegę z drużyny Mieczysława Starniowskiego, z którym wspólnie ćwiczyliśmy na treningach. To on pomógł mi zaaklimatyzować się w ówczesnej drużynie z Sierszy – powiedział w rozmowie z naszym portalem Marek Zalas, dzisiaj trener seniorów Pychowianki Kraków oraz orlików i młodzików Opatkownianki Kraków.

Po rywalizacji na boisku przyszedł czas na posilenie się kiełbaskami z grilla i zabawę. Organizatorzy imprezy przygotowali dla najmłodszych różne konkursy z nagrodami. Szczególnie wiele frajdy zafundowali dzieciom druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Psarach, którzy zorganizowali dla najmłodszych zabawy sprawnościowe i zręcznościowe z użyciem profesjonalnego sprzętu strażackiego.

– To już druga nasza impreza z okazji Dnia Dziecka. W ten sposób chcemy integrować całe rodziny z Sierszy i pobliskich osiedli, którym bliska jest aktywność ruchowa i sport, w tym piłka nożna. A korzystając z okazji pragnę serdecznie podziękować wszystkim sponsorom i darczyńcom, którzy wsparli nas w organizacji tego wydarzenia – podsumowuje Michał Buziewicz, prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego Górnik Siersza.

Robert Siwek

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij