Piątek, 29 marca 2024 | Wiktoryna, Helmuta
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Sport i rekreacja > Piłkarze z Jaworzna najlepsi w Manhattan Cup 2016

Piłkarze z Jaworzna najlepsi w Manhattan Cup 2016

Opublikowano:

Ekipa Salos Jaworzno została zwycięzcą VIII Turnieju Piłki Nożnej Sześcioosobowej Manhattan Cup 2016. Drugie miejsce zajął Manhattan Trzebinia, a trzecie Beer Drinkers Jaworzno.

Turniej został rozegrany w sobotę 25 czerwca 2016 roku na terenie kompleksu sportowego Orlik w Trzebini- Górce (Krystynowie). Wystąpiło w nim osiem zespołów piłkarskich z Sosnowca, Będzina, Jaworzna, Chrzanowa, Libiąża i Trzebini. Imprezie patronował Polski Związek Piłki Nożnej.

Rozegrano w sumie szesnaście meczów po piętnaście minut, w których padły następujące wyniki:

8. Reum Polska Sosnowiec

Puchar Fair Play zdobyła ekipa Magic Sport Libiąż. Królem strzelców ( 8 goli) został Maciej Byrczek reprezentujący Beer Drinkers Jaworzno. Sławomir Szczuka z Salos Jaworzno uzyskał tytuł najlepszego bramkarza, a najlepszym zawodnikiem turnieju został Szymon Jędrzejczyk z Manhattanu Trzebinia. Wyróżniono również najstarszego zawodnika uczestniczącego w zawodach, którym okazał się Marek Nietrzebka z zespołu gospodarzy.

Dzięki wsparciu wielu sponsorów i partnerów wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, medale, puchary i nagrody rzeczowe, a laureaci turnieju również nagrody pieniężne. Ponadto nagrodzono laureatów klasyfikacji indywidulanych. Zadbano również o poczęstunek dla sportowców i kibiców.

– Jesteśmy zadowoleni z tegorocznego turnieju, który stał na bardzo dobrym poziomie sportowym. Uczestniczące w nim drużyny zaprezentowały naprawdę wysokie umiejętności piłkarskie. Cieszymy się, że mimo upalnej pogody turniej dla wszystkich zakończył się szczęśliwie i nikt z zawodników nie doznał kontuzji. Już dzisiaj zapraszamy na przyszłoroczny turniej. Nie wykluczamy, że będzie to impreza dwudniowa, na którą zaprosimy nie osiem, ale szesnaście drużyn – podsumowuje Janusz Papiernik, szef Manhattanu Trzebinia.

Organizatorem imprezy był Manhattan Trzebinia, a jego współorganizatorami: Trzebińskie Centrum Kultury oraz Związek Nauczycielstwa Polskiego – Oddział w Trzebini.

Patronat medialny nad imprezą sprawował Portal Informacyjno-Reklamowy wTrzebini.pl