Poniedziałek, 20 majaa 2024 | Bazylego, Bernardyna
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Powołani na centralny obóz sportowy

Powołani na centralny obóz sportowy

Opublikowano:

Zuzanna Sraga, Małgorzata Jaśkaczek, Martyna Śledzińska i Kamil Petka – młodzi zawodnicy Klubu Sportowego Victoria Trzebinia zostali powołani na centralny obóz sportowy w ramach ogólnopolskiego programu Lekkoatletyka dla Każdego.

– Systematyczna praca z utalentowanymi sportowo młodymi ludźmi przynosi wymierne efekty, czego efektem jest właśnie wyłonienie i zakwalifikowanie z ogólnopolskiej Narodowej Bazy Talentów Ministerstwa Sportu i Turystyki czterech zawodników z naszego klubu na bezpłatny centralny obóz sportowy – mówi Ewa Sierka, prezes Klubu Sportowego Victoria Trzebinia i zarazem trenerka lekkiej atletyki..

– Narodowa Baza Talentów to ogólnodostępne narzędzie, dzięki któremu możliwe jest monitorowanie oraz wyszukiwanie dzieci i młodzieży z ponadprzeciętnymi wynikami sportowymi – dodaje Ewa Sierka.

Wspomniane powołania to docenienie dotychczasowych osiągnięć sportowych Zuzanny Sragi (biegi na 60 metrów), Małgorzaty Jaśkaczek (biegi na 1000 metrów), Martyny Śledzińskiej (rzut kulą) i Kamila Petki (rzut dyskiem).

Centralny obóz sportowy w ramach ogólnopolskiego programu Lekkoatletyka dla Każdego odbędzie się w czasie wakacji letnich w Sierakowskim Centrum Sportowo Szkoleniowym TKKF w Sierakowie. W sześciu turnusach weźmie udział 396 dzieci z całej Polski w przedziale wiekowym od 10 do 13 lat. Małopolskę będzie na nim reprezentowało 22 młodych sportowców.

(RS)

Na zdjęciu bieg dziewcząt w ramach XII edycji European Kids Athletics Games w Brnie w Czechach – 2017. W czarnym stroju jedna z wyróżniających się zawodniczek KS Victoria Trzebinia – Zuzanna Sraga. Fot.: Archiwum KS Victoria Trzebinia.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij