środa, 27 września 2023 | Damiana, Amadeusza
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Przejmą stadion w Sierszy i nie tylko…

Przejmą stadion w Sierszy i nie tylko…

Opublikowano:

Na wniosek Grzegorza Żuradzkiego – pełniącego funkcję burmistrza Trzebini Rada Miasta Trzebini podjęła uchwałę o wyrażeniu zgody na nabycie w formie darowizny od Spółki Restrukturyzacji Kopalń S.A. w Bytomiu blisko czterdziestu działek położnych na terenie Gminy Trzebinia.

Chodzi o działki znajdujące się na terenie Sierszy, Gaja, Trzebini, Krza, Górki, Wodnej i Trzebionki, które znajdują się pod ulicami: Gwarków, Podbuczyna, 22 Stycznia 1863 roku, Grunwaldzką i łącznikiem ulicy Dworskiej z ulicą Parkową oraz pod takimi obiektami jak: wysypisko śmieci w Trzebini, pomnik Ofiar Faszyzmu na Trzebionce, ogródki działkowe w Krzu i Gaju, stadion sportowy KS „Górnik” Siersza i cmentarz w Gaju.

– Nieodpłatne przekazanie nieruchomości objętych uchwałą na rzecz Gminy Trzebinia nastąpi w trybie art. 23 ust. 1 Ustawy z dnia 7 września 2007 roku o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego, który mówi, iż, przedsiębiorstwo górnicze może dokonać darowizny na rzecz gminy górniczej albo spółdzielni mieszkaniowej, za ich zgodą, na cele związane z realizacją urządzeń infrastruktury technicznej, inne cele publiczne, a także w celu pobudzenia aktywności gospodarczej w gminie górniczej. Przejęcie działek objętych uchwałą pozwoli w znacznej części na uregulowanie stanu prawnego dróg gminnych oraz przyczyni się do zaspokojenia potrzeb mieszkańców naszej gminy w zakresie pozyskania terenów pod ogródkami działkowymi i stadionem sportowym w Sierszy – czytamy w uzasadnieniu do uchwały podjętej przez Radę Miasta Trzebini.

– Chciałem podziękować wszystkim osobom, które przyczyniły się do przygotowania tej uchwały. To nie jest błaha rzecz, bo przejmujemy ponad 40 hektarów terenów po zlikwidowanej kopalni „Siersza”, które będziemy mogli zagospodarować na potrzeby naszych mieszkańców – mówił podczas procedowania uchwały Grzegorz Żuradzki, pełniący funkcję burmistrza Trzebini.

– Jednym z obiektów, który postanowiliśmy przejąć i zagospodarować jest stadion Górnika Siersza. Miejsce darzone wielkim sentymentem przez wielu mieszkańców Trzebini, którzy grali tam w piłkę nożną bądź kibicowali, a gdzie obecnie w zajęciach sportowych chętnie uczestniczą młodzi ludzie, w tym dzieci z Sierszy i okolicznych osiedli – podkreślił Grzegorz Żuradzki.

Robert Siwek

Na zdjęciu jedna z akcji meczu piłki nożnej o mistrzostwo chrzanowskiej klasy B pomiędzy Uczniowskim Klubem Sportowym Górnik Siersza a Jutrzenką Ostrężnica, Sezon 2016/2017 – runda jesienna. Fot.: Robert Siwek © 2016.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij