Piątek, 19 kwietnia 2024 | Adolfa, Tymona
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Siłownie, boiska, place zabaw budujmy wiosną…

Siłownie, boiska, place zabaw budujmy wiosną…

Opublikowano:

W 2016 roku rekreacyjna i sportowa infrastruktura w naszym mieście wzbogaciła się o jedenaście osiedlowych siłowni pod chmurką oraz jedno nowoczesne boisko wielofunkcyjne.

To dobrze, bo jak mówi stare powiedzenie – ruch to zdrowie. Szczególnie jest to cenna inicjatywa na osiedlach mocniej zurbanizowanych, gdzie mieszkańcy blokowisk mają zwykle mniej okazji do aktywności na świeżym powietrzu w przeciwieństwie do tych, którzy mieszkają w sołectwach bądź w swoich prywatnych domach z ogrodami i ogródkami, gdzie zawsze znajdzie jakaś czynność do wykonania.

Szkoda tylko, że realizację wspomnianych inwestycji władze naszego miasta zaplanowały na jesień. W efekcie, gdy zbudowano i oddano do użytku osiedlowe siłownie oraz nowe wielofunkcyjne boisko sportowe na Osiedlu Energetyków, to właśnie spadł śnieg i tak sobie leży już trzeci miesiąc. Takie zaś warunki atmosferyczne wraz z towarzyszącym im zimowym zanieczyszczonym powietrzem zwanym smogiem raczej nie sprzyjają aktywności fizycznej na dworze. No i trochę smutno patrzeć na te nowe urządzenia do ćwiczeń pokryte warstwą śniegu.

Dlatego chciałbym zaapelować do trzebińskich władz samorządowych, by wszelkie obiekty infrastruktury rekreacyjnej i sportowej, w tym także place zabaw, budować nie jesienią, ale już wczesną wiosną, by z obiektów tych można było korzystać już podczas wakacji.

To najlepszy czas, by młodzi mieszkańcy Trzebini przetestowali nowe siłownie, boiska czy place zabaw. Wszak wakacje, czas wolny od szkolnych obowiązków, naturalne sprzyja uprawianiu wszelkiej aktywności fizycznej.

Długie wakacyjne dni będą zapewne także sprzyjały temu, by na siłowniach czy boiskach zameldowali się dorośli, by chociaż na chwilę oderwać się od codziennych trosk i obowiązków.

Robert Siwekredaktor naczelny portalu wTrzebini.pl

Na zdjęciu jedno z urządzeń siłowni pod chmurką zbudowanej przez Gminę Trzebinia w 2016 roku na Osiedlu Gaj (Fot.: Robert Siwek 2016).

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij