Piątek, 19 kwietnia 2024 | Adolfa, Tymona
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Srebrny medal dla Ewy Sierki

Srebrny medal dla Ewy Sierki

Opublikowano:

Ewa Sierka – niestrudzona propagatorka lekkiej atletyki wśród dzieci i młodzieży z Gminy Trzebinia wzięła ostatnio udział w XXVI Mistrzostwach Polski Weteranów w Lekkiej Atletyce w Opolu i zdobyła wicemistrzostwo Polski w skoku w dal.

Impreza została zorganizowana 2 i 3 lipca 2016 roku przez Polski Związek Weteranów Lekkiej Atletyki na Stadionie im. Opolskich Olimpijczyków w Opolu i została połączona VI Mistrzostwami Polski Lekarzy. W zawodach wystartowało około 400 zawodników z całego kraju. Sportowcy weterani, czyli ci którzy skończyli już 35 lat, rywalizowali m.in. w biegach na różnych dystansach, skoku w dal, chodzie, skoku wzwyż, trójskoku, tyczce, a także rzutach młotem, dyskiem, oszczepem i pchnięciu kulą.

– Zmagania weteranów lekkiej atletyki i lekarzy są imprezą wyjątkową. Zawodom towarzyszy fantastyczna atmosfera, przyjazna aura i wysoki poziom rywalizacji sportowej. Te mistrzostwa to niezapomniane emocje, bo każdy może w nich wystartować i nie ma znaczenia, że ktoś na przykład nigdy wyczynowo nie uprawiał sportu. Są takie konkurencje, jak chociażby biegi, że każdy może spróbować swych sił – relacjonuje Ewa Sierka, trenerka programu „Lekkoatletka dla każdego” w Gminie Trzebinia, która startem w ogólnopolskiej imprezie lekkoatletycznej postanowiła dać dobry przykład swoim młodym podopiecznym.

– Do sportu ciągnęło mnie od najmłodszych lat. Od zawsze byłam zakochana w lekkiej atletyce. Splot wydarzeń sprawił jednak, że przestałam trenować wyczynowo w młodym wieku. Jednak niedosyt we mnie pozostał i po dwudziestu latach z powrotem wróciłam do wyczynowego uprawiania lekkiej atletyki. W Opolu zdecydowałam się na start w skoku w dal. Jednakże od przyszłego sezonu będę przygotowywać się głównie do startu w biegach przez płotki oraz w skoku w dal i trójskoku. I właśnie w tych konkurencjach planuję wystartować w najbliższym sezonie – zwierza się Ewa Sierka.

Warto odnotować, że i w poprzednim 2015 roku Ewa Sierka uczestniczyła w otwartych i halowych zmaganiach weteranów królowej sportu, osiągając świetne rezultaty. I tak w lutym 2015 roku w Halowych Mistrzostwach Polski Weteranów Lekkiej Atletyki w Toruniu wywalczyła złoto w biegu na 60 m przez płotki oraz srebro w biegu na 60 m. Z kolei w czerwcu 2015 roku podczas XXV Mistrzostw Polski Weteranów w Lekkiej Atletyce w Toruniu zdobyła brązowy medal w skoku w dal oraz srebrny medal w trójskoku.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij